Letiště Poprad Tatry (TAT)

Letiště Poprad-Tatry se nachází severozápadně od Popradu. Svým umístěním v nadmořské výšce 718 m.n.m. je nejvýše položeným letištěm pro krátké a střední tratě ve střední Evropě. Letiště má velice výhodnou polohu a panují na něm dobré povětrnostní podmínky. Někdy bývá z těchto důvodů využívané pro přistání letadel směřujících do Košic, Sliače, Žiliny nebo i Bratislavy, které nemohou za nepříznivých klimatických podmínek v daných městech dočasně přistát.

Počátky historie letiště sahají do roku 1938, kdy bylo západně od Veľkej zbudované polní letiště v rámci obranných opatření před druhou světovou válkou. Pravidelná civilní doprava začala linkou Bratislava-Sliač-Poprad-Prešov. V současnosti se rozšiřuje množství pravidelných i charterových letů.

V budoucnosti čeká letiště realizace rekonstrukce centrální a odletové haly, v nových prostorách budou zbudované i restaurace a stánky s občerstvením pro cestující a návštěvníky letiště.

Doprava na a z letiště Poprad Tatry

Z Prešova se na letiště dostanete po silniční komunikaci E50, letiště se nachází za obcí Poprad. Z Liptovského Mikuláša pojedete také po silnici E50, směrem na východ. Na letiště odbočíte před průjezdem obcí Poprad.
Z Popradu na letiště zajíždí městská autobusová linka číslo 15. Jízdní řád naleznete na http://www.sadpp.sk/cest/ppmhd/706215.pdf

Při dopravě na letiště a zpět můžete využít také autopůjčoven nebo taxi služeb.

Oficiální stránky letiště Poprad-Tatry a. s.

Oficiální stránky letiště naleznete na http://www.airport-poprad.sk/