Letiště Praha: nová exkurze pro amatérské fotografy

Nová trasa F provede návštěvníky přímo provozem na ploše letiště. Není pevně určena, ale odvíjí se od aktuálně zajímavých přistání a vzletů. Během exkurze je možné fotografovat z autobusu i venku v bezprostřední blízkosti vzletové a přistávací dráhy.

Klasické trasy jsou zaměřeny na obecný přehled zajímavostí na letišti, mají pevně stanovenou trasu. Účastníci těchto exkurzí jsou výhradně v autobuse, který opouštějí pouze při návštěvě hasičské záchranné stanice. Nová trasa je určena fotografům, kteří přes sklo autobusu pořádné snímky pořídit nemohou. Na trase F je možné vystoupit z autobusu a fotit letadla přímo u dráhy. Pokud zrovna přistává nákladní letadlo, zavítá exkurze i na Cargo terminál. Z bezpečnostních důvodů je počet lidí ve skupině omezen na 20 a místo je nutné si rezervovat na stránkách www.prg.aero. Vstupné přijde na 350 korun. Prohlídky pro fotografy se budou konat asi dvakrát do měsíce a časově budou směřovat k příletům nejpopulárnějších letadel.

Pro letecké fanoušky a spottery – nadšence, které fascinují letadla a kteří obléhají letiště s fotoaparáty, připravilo pražské letiště i další novinky. Od začátku dubna byla za plot letištní plochy instalována dvě mobilní pódia, ze kterých mohou sledovat a fotografovat veškeré dění na letišti nad úrovní oplocení. Letiště také nově nabízí individuální vstup do svého neveřejného prostoru. Podmínkou je ale členství zájemců v Klubu letecké fotografie při Letišti Praha a splnění bezpečnostních požadavků. Více na www.prg.aero.