Letiště Praha přineslo online letový řád, ale ta prezentace

Českým tiskem proplula informace, že spojení na jakékoliv místo na světě si nyní mohou cestující snadno najít díky novému on-line letovému řádu na webu Letiště Praha. On-line letový řád, díky kterému se všichni zájemci dozvědí podrobnosti o spojeních z Prahy na kterékoliv letiště na světě a naopak také veškeré přílety do české metropole.

Letiště Praha tak má být po Kodani a Amsterdamu třetím v Evropě, které podobnou službu spustilo. Data této služby mají být denně akualizované a pocházejí z největší světové databáze OAG Flight Engine. Z této služby si můžete následně i letenku objednat, protože zájemce se po prokliknutí dostane do rezervačního systému dané letecké společnosti.

A jaká je realita?

Po příchodu na web pražského letiště mně nějaký čas zabralo, než jsem našel odkaz na tuto z mého pohledu zajímavou službu v levém sloupci webu. Kliknul jsem a vyskočil na mě formulář zcela prostý jakékoliv grafiky, kde člověk musí až přejetím myši zjistit, které slovo je odkaz k dalším informacím a které nikoliv. Ale jinak dobrá služba, co myslíte?