Letiště Řím Fiumicino – Leonardo da Vinci (FCO)

Římské letiště Fiumicino (FCO), také známé jako letiště Leonardo da Vinci, je předním italským letištěm a šestým nejvytíženějším v Evropě. Letiště Leonardo da Vinci provozuje množství vnitrostátních i mezinárodních letů a významný počet letů nákladních.

Letiště Fiumicino je důležitou základnou národní italské letecké společnosti Alitalia a podporuje více jak 140 leteckých společností, tím se stává jedním z nejrušnějších evropských letišť.

Je umístěno 16 mil jihozápadně od Říma, nabízí pohodlné spojení se silniční a vlakovou dopravní sítí a s přístavem Ostia. Na římské nádraží Termini můžete dojet vlakovým spojem za 30 minut.

Tři letištní terminály poskytují prvotřídní služby pro konání obchodních meetingů a konferencí. Dále zde najdete množství bank, kaváren, restaurací a obchodů nabízejících kvalitní zboží z různých zemí i ze samotné Itálie. Terminál A odbavuje vnitrostátní lety, terminál B vnitrostátní i mezinárodní lety a terminál C většinu letů mezinárodních. Nedávno došlo k modernizaci terminálů B a C.

Internetový průvodce římského letiště kromě jiného obsahuje kompletní seznam letištních hotelů. Využijte jejich nabídky slev a možnosti včasné rezervace. Speciální služby zahrnují letištní půjčovnu aut, parkování na letišti a leteckou přepravu na římské letiště a zpět.