Letiště Ruzyně – dražší než letiště Frankfurt

Letní průzkum Mf Dnes, provedený na několika letištích Evropy ukázal, že letiště Ruzyň patří cenami za jídlo a pití k jednomu z nejdražších.

Reportéři Mf Dnes zkoumali ceny na osmi velkých letištích. Srovnávali vždy ceny nápojů v poslední restauraci před nástupem do letadla. A výsledek? Pro pražské letiště Ruzyně, nic moc potěšujícího. Až na pivo na letišti v lotyšské Rize byla Ruzyň vždy dražší.

Ceny kávy či vody předstihly i letiště ve Frankfurtu, které patří mezi největší v Evropě. V Praze v minulosti většinu nájemních ploch obsadila interním výběrovým řízením jediná firma Fast Food Service a na cenách je to vidět.

„Na letišti v Praze se chovejte jako při běžných nákupech,“ radí těm, kterým se vysoké ceny nelíbí, výkonný ředitel pro letecký obchod a provoz Letiště Praha Ruzyně Jiří Pos. Jinými slovy: nevyplatí se při cestě za občerstvením vtrhnout do prvního obchodu. Při troše hledání můžete místo kávy za stokorunu sehnat za necelou třetinu stejný nápoj i s croissantem.

Řešení problému je snad v dohledu. Letiště Ruzyně začalo vypisovat veřejné obchodní soutěže na prodejní místa v prostoru letiště.

„Výdělky v některých částech letiště mohou být srovnatelné s hlavními nákupními třídami v centru Prahy,“ podotkl Martin Žížala ze společnosti Cushman & Wakefield, která bude letišti radit, jak nejlépe zaplnit nájemci spojovací pasáž mezi terminály. Na letišti ale už mnoho volných prostor nezbývá. „Jsme prakticky plní, musíme zájemce odmítat,“ dodala Guthová.

zdroj

- Na pražském letišti je dráž než ve Frankfurtu – Mf Dnes