Letiště Ruzyně nabídne spojení do osmi nových měst

Eindhoven, Forli, Ibiza, Kerkyra/Corfu, Malmö, Zakinthos. To jsou nové destinace, které v letním letovém řádu nabízí Letiště Praha. Další dvě destinace přibudou i v regionu Střední Asie, ty však budou oznámeny až ve čtvrtek.

Podle nového leteckého řádu na letní sezonu, který Letiště Praha zahájí tuto neděli, bude na padesát aerolinek nabízet lety přímou pravidelnou linkou do 127 destinací v 52 zemích. Nejvíce cílových míst nabídnou již tradičně Velká Británie a Itálie, kam se bude z Prahy létat do 11 destinací.

Další novinkou kromě zmiňovaných destinací je nový dopravce na pražském letišti, italská letecká společnost Wind Jet. Ta bude od konce března létat dvakrát týdně z Prahy na letiště Forli nedaleko italské Boloně. S novou nabídkou přicházejí i ostatní dopravci.

Americká Delta Air Lines otevře v červnu svojinovou linku do New Yorku, která zvýší počet pravidelných spojů na této trase o tři frekvence týdně. Delta tímto krokem navazuje na úspěšný provoz přímé linky mezi Prahou a jejím hlavním domovským letištěm v Atlantě.

Letecká společnost Wizz Air značně rozšíří nabídku letů v souvislosti se zřízením své domovské základny na Letišti Praha od letošního června. Vedle posílení stávajících linek do destinací Londýn/Luton, Řím, Milán/Bergamo a Brusel/Charleroi zahájí Wizz Air v červnu letecké spojení na pařížské letiště Beauvais a do nizozemského Eindhovenu. V červenci pak přibudou lety do Neapole, Madridu, Malmö, Liverpoolu a Osla.

Společnost Smart Wings ve srovnání s loňským rokem nově přidá pravidelné sezonní spoje do prázdninových destinací Ibiza a Zakynthos. Letiště Praha také pro letní sezonu zvyšuje podíl charterových letů, z nichž nejvíce jich bude vypraveno do egyptské Hurghady, Antalye v Turecku, Djerby v Tunisku, Heraklionu na ostrově Kréta a bulharského Burgasu. Mezi nejvzdálenější charterové destinace patří mexický Cancun, Fortaleza v Brazílii, kubánské Varadero nebo thajský Phuket.