Letiště Split Zračna Luka (SPU)

Letiště je umístěno 6 km od obcí Kastela a Trogir a 25 km od Splitu. Letiště bylo otevřeno v listopadu roku 1966, v druhé polovině osmdesátých let došlo k většímu nárůstu přepravených cestujících. Na konci osmdesátých let bylo letiště dočasně kvůli válce v Jugoslávii uzavřeno, po vyhlášení nezávislosti Chorvatska na Jugoslávii bylo v roce 1992 opětovně uvedeno do provozu, zpočátku využíváno především pro vojenské a humanitární účely.

Doprava na z a na letiště Split Zračna luka

Linky regionální autobusové dopravy vyjíždí z letiště každých 20 minut.

Letiště je spojeno pravidelnými autobusovými linkami i s okolními městy. Více informací naleznete na www.plesoprijevoz.hr.

Během provozu letiště je cestujícím k dispozici taxi služba.

Služby na letišti Split Zračna luka

Na letišti si můžete zkrátit čas návštěvou bezcelních obchodů nabízejících velice široký sortiment zboží: potraviny, tabákové výrobky, drogistické zboží, šperky, drobné dárkové věci, suvenýry a další. Platit lze v různých měnách, kreditní kartou nebo šekem.V areálu letiště jsou zajištěné služby poštovní, bankovní a směnárenské.

Letiště disponuje parkovištěm se 353 místy pro automobily a 31 místy pro autobusy.

Kde se ubytovat

Ubytovat se můžete v některém z mnoha hotelů v nedalekém okolí letiště.

Kde se na letišti Split Zračna luka najíst

Na letišti se nachází restaurace, v letištní hale bar. V jednom z těchto zařízení se můžete občerstvit a zpříjemnit si tak čekání na odlet či přílet.

Oficiální stránky letiště Split Zračna luka

Oficiální stránky letiště Split Zračna luka naleznete na http://www.split-airport.hr/Split_aerodrom_en.htm