Letiště Toulouse Blagnac (TLS)

Letiště Toulouse-Blagnac (TLS) je pátým francouzským nejrušnějším letištěm. Ročně přepravuje mezi domácími a světovými destinacemi kolem šesti milionů cestujících. Po pařížském letišti Charles de Gaulle je předním francouzským letištěm zajišťujícím nákladní dopravu.

Je umístěno 8 km (5 mil) severozápadně od Toulouse. Letiště nabízí do centra Toulouse rychlé spojení autobusovou dopravou, taxi službou nebo pronajatým autem. Dále zprostředkovává dopravní spojení s krásnou oblastí středních Pyrenejí jihozápadní Francie.

Budova terminálu poskytuje cestujícím skvělou vybavenost a služby. Nabízí směnárny, bankomaty, kavárny, snack bary a restaurace; dále obchodní centrum, cestovní kanceláře a široký výběr bezcelních obchodů a dárkových obchůdků. Letiště také zajišťuje potřeby mladým rodinám s dětmi a osobám s postižením (50 parkovacích míst pro postižené). Na letišti jsou k dispozici prostory pro VIP, masážní křesla, myčka aut a rozsáhlé parkoviště s bezplatným krátkodobým parkováním a kyvadlovou dopravou k terminálům.

Internetový průvodce letiště v Toulouse-Blagnac obsahuje kromě jiného kompletní seznam letištních hotelů. Využijte jejich nabídky slev a možnosti včasné rezervace. Speciální služby zahrnují letištní půjčovnu aut, parkování na letišti a leteckou přepravu na letiště v Toulouse-Blagnac a zpět.