Letenky Letiště Vídeň: levné a online letenky od Letiště Vídeň

Aktuální články a letenky Letiště Vídeň

Nové linky z vídeňského letiště Schwechat: Sofie a Bukurešť

Od jara 2010 se může vídeňské letiště Schwechat těšit na nové spoje do bulharské Sofie a rumunské Bukurešti. Nové spoje zajistí letecká společnost Fly Niki bývalého pilota Formule 1 Nikiho Laudy, která se snaží pokrýt destinace a spoje krachlých SkyEurope.

Letiště ve Vídni zaznamenalo růst

Vídeňské letiště zveřejnilo přepravní výsledky za srpen. Letiště v osmém měsíci odbavilo 1,991 milionu cestujících. Počet odbavených pasažerů tak meziročně vzrostl o 13 procent, přičemž počet transferových cestujících zaznamenal růst o 14,7 procenta. Podle regionů zaznamenaly největší nárůst počtu cestujících linky do východní Evropy (21 procent), následovala západní Evropa (14,3 procenta) a Blízký a Střední východ (4,2 procenta). Celkem za prvních osm měsíců letošního roku letiště odbavilo 12,923 milionu cestujících, což je meziročně vzestup o 7,5 procenta. Letišti ve Vídni rostly v srpnu i další ukazatele. Počet pohybů, tzn. startů a přistání letadel, se zvýšil meziročně o 4,5 procenta na 22 046. Objem odbaveného nákladu zaznamenal růst o 10,7 procenta, když letištěm prošlo 22 580 tun nákladu.

Wataniya Airways míří do Vídně

Podle rakouských leteckých serverů plánuje kuvajtská společnost Wataniya Airways zahájení pravidelných letů do Vídně. Dle předběžných informací by letadla aerolinie měla na letišti ve Schwechatu přistávat třikrát týdně vždy ve středu, pátek a v neděli. Na trase má létat Airbus A320 o kapacitě 122 míst, z toho 26 v první třídě a 96 v premium economy. V současnosti společnost létá s flotilou pěti A320 z Kuvajtu do Ammánu, Bahrajnu, Bejrútu, Damašku, Dubaje, Džiddy, Káhiry a Sharm el-Sheikhu.

Letiště Praha Ruzyně chce porazit letiště Vídeň

Letiště Praha Ruzyně si klade nelehký úkol, předstihnout z leteckého pohledu nedaleké letiště ve Vídni a hrát první housel v roli regionálního centra pro pasažéry mířící do oblasti střední a východní Evropy.

Pražské letiště Ruzyně se nesnaží konkurovat letištím ve Frankfurtu či Mnichovu, ale vídeňské letiště je z tohoto pohledu zřejmý cíl. (Celý příspěvek…)

Ve Vídni vrcholí spory o letištní terminál Skylink

Spor o nový terminál Skylink se vyhrotil, když se na letiště do vídeňského Schwechatu chystali kontroloři Spolkového účetního dvora. Nechtěli nikam letět, ale měli zájem zjistit, jak je možné, že se stavba oproti původním plánům prodražuje více než dvojnásobně. Původní předpoklad investice byl 400 milionů eur, teď už správa letiště uvádí 900 milionů. Společnost Flughafen Wien, která je kótovaná na vídeňské burze, však účty neukázala. Místo toho dozorčí rada včera pověřila bavorskou společnost LKC auditem. Ten údajně nesmí stát víc než milion eur a musí vyústit ve veřejně přístupnou písemnou zprávu. (Celý příspěvek…)

Letiště ve Vídni přerušilo odbavování SkyEurope

Pasažéři slovenských nízkonákladových aerolinií SkyEurope v úterý 11. 8. 2009 hodiny vyčkávali na svůj odlet z Vídně.

Letiště uvedlo, že letecká společnost nesplatila své dluhy ani po urgencích a prodlužování splatnosti. Podle informací portálu deníku Die Presse se včera výrazně zpozdily čtyři odlety – do Soluně, Burgasu, Atén a Nice.

Šéf SkyEurope Nick Manoudakis se hned po začátku blokády odbavování vydal na
letiště k vyjednávání. Dosáhl toho, že společnost z Vídně může dál létat, ale dostal ultimátum. Dlužnou částku musí splatit do pátku do 15 hodin. Jinak ukončí Letiště Vídeň poskytování služeb vůči SkyEurope.