Letenky Lufthansa: levné a online letenky od Lufthansa

Letecká společnost Lufthansa má sídlo v Německu a je skutečný kolos, podniká v pěti segmentech (osobní přeprava, logistika, údržba, oprava a přestavba, catering a IT služby). Do skupiny Lufthansa patří více než 400 dceřiných a dodavatelských společností. Zaměstnává téměř 110 tisíc pracovníků. Tržby v roce 2008 dosáhly 25 miliard eur, operativní zisk činil 1,35 miliardy. Má 722 letadel, 111 si jich najímá.

Největším akcionářem Lufthansy je pojišťovna AXA (10,56 procenta), fyzická osoba Lutz Helmig drží 3,11 procenta. Následují Barclays Global Investors (3,07), Allianz SE (3,06). Institucionální vlastníci drží 69,6 procenta, privátní podílníci mají 30,4 procenta. Skoro 80 procent akcií patří německým subjektům, následují akcionáři z Lucemburska, Spojených států, Británie, Francie a Japonska.

Swiss (Swiss International Air Lines) od roku 2005; flotila: 61 + 9 objednaných
BMI (British Midland Airways) od roku 2009; flotila: 34 + 3 objednané
Austrian Airlines od roku 2009; flotila: 96 + 4 objednané
Brussels Airlines od roku 2009; flotila: 45
Germanwings od roku 2009; flotila: 26+4 objednané
SunExpress (z 50 procent, zbytek Turkish Airlines) od roku 2007; flotila: 20
JetBlue Airways (19 procent) od roku 2008, flotila: 151

Aktuální články a letenky Lufthansa

Levné letenky do Houstonu jen za 12 196 Kč včetně poplatků

Levné letenky do Houstonu v Texasu nyní jen za 12 196 Kč. Letí se se společností Lufthansa z Amsterdamu, cena je včetně všech poplatků a tax. K cestě do Amsterdamu můžete z Prahy využít nízkonákladovou společnost easyJet.

Levné letenky do Las Vegas: Z Prahy jen za 16 015 Kč včetně všech poplatků

Levné letenky do Las Vegas, známého Města hříchů v nevadské poušti, nabízí německá společnost Lufthansa. V případě odletu z Prahy zaplatíte za zpáteční letenku včetně všech poplatků a tax jen 16 015 Kč. Cena je platná pro odlety ve vybrané dny v listopadu až březnu příštího roku.

Levné letenky do Etiopie s odletem z Prahy jen za 11 559 Kč včetně poplatků!

Levné letenky do Addis Abeby v Etiopii nyní nabízí německá Lufthansa. S odletem z Prahy v únoru příštího roku je možné je rezervovat již za 11 559 Kč včetně všech poplatků a tax. A co je ještě lepší, dostupných termínů je víc, takže i vybere každý.

Levné letenky do Nepálu: Káthmándú s odletem z Prahy jen za 14 270 Kč!

Levné letenky do Káthmándú nyní můžete rezervovat díky kombinaci nabídek od aerolinek Austrian Airlines, Lufthansa a Jet Airways. V případě odletu z Prahy zaplatíte za zpáteční letenku včetně všech poplatků jen 14 720 Kč!

Pro cestu do Nepálu je třeba vízum. O něj můžete požádat buď na konzulátu v Praze (cena 20 euro), nebo přímo na letišti v Káthmándú (cena 20 dolarů). Země samotná je velmi levná a Letenkář vám ji doporučuje k návštěvě!

Lufthansa rozšiřuje letecký park

Dozorčí rada německé letecké společnosti Lufthansa schválila objednávku 48 nových letounů od evropského Airbusu a brazilského výrobce Embraer. Lufthansa za obchod zaplatí celkem 3,5 miliardy eur. Čtyřicet letadel bude společnost využívat na kontinentálních linkách, zbylých osm pak na zámořských letech. V leteckém parku Lufthansy se ke konci loňského roku nacházelo 722 strojů.

Lufthansa zvyšuje frekvenci letů mezi Prahou a Frankfurtem

Německá letecká společnost Lufthansa oznámila, že od 31. října navýší počet svých letů mezi Prahou a Frankfurtem. K současným 35 letům týdně přidá společnost nový spoj s denní frekvencí, čímž počet letů vzroste na 42 týdně. Ve stejné době začne společnost (Lufthansa Italia) létat denně i mezi Prahou a Milánem. Na obou nových spojích budou nasazeny větší stroje – Airbus A320 na lince do Frankfurtu a A319 na lince do Milána. Celková kapacita letů z Prahy se v zimě 2010/2011 zvýší o 40 %. Lufthansa ovládá dle dostupných informací pětinu českého trhu. (Celý příspěvek…)

Letenky do Káhiry od 9790 Kč díky Lufthanse

Německá letecká společnost Lufthansa přišla v těchto dnech s velmi lákavou nabídkou levných letenek do Egypta, konkrétně do Káhiry, kam si můžete zakoupit letenku od 9790 Kč.

Tato akční nabídka letenek Lufthansi platí až do 15. července a své letenky do Káhiry můžete následně uplatnit mezi 8. červencem 2010 až 31. květnem 2011. Takže máte v České republice málo tepla? Hurá do Egypta.

Lufthansa získala v hodnocení Travel Top Fifty čtyři ceny

V hodnocení prestižního časopisu Monocle, které se opírá o zkušenosti jeho zcestovalých redaktorů, vyhrála Lufthansa 4 kategorie. Řekněme si na rovinu, že zas tak těžké vyhrát v některé asi nebylo, neb jich je celkem 50 :)

Lufthansa si své místo vybojovala v kategorii č. 47 – Nejlepší letuška – získala ocenění Naria Fau Wakamoto, která se stará o cestující společnosti Lufthansa v první třídě na lince Mnichov–Tokio, a to za „rozvážný a pozorný přístup a eleganci“. (Celý příspěvek…)

Nejméně hluku nadělá na pražské Ruzyni Wizz Air a Lufthansa

Letošní ročník soutěže o nejtiššího dopravce na pražském letišti vyhrály společnosti Wizz Air a Lufthansa. Maďarský Wizz Air vyhrál v kategorii proudových letadel, německá Lufthansa má nejtišší vrtulové stroje. Monitorovací systém hodnotil letadla od června do října. Kromě hluku se sledovalo, zda piloti dodržují letové trasy a nezkracují si kvůli úsporám paliva cestu přes hustě obydlené oblasti. Letos poprvé se jako jedno z kritérií použila i obsazenost letadel.

Lufthansa opět získala prestižní ocenění

Lufthansa letos opět získala v anketě World Travel Awards ocenění „Europe´s Leading Arline“ a zopakovala tak své umístění z loňského ročníku. V letošním ročníku, jehož vyhlášení se konalo 17. října v portugalském Obidos, hlasovalo o nejlepších službách v oblasti cestování rekordních 170 tisíc profesionálů v cestovním ruchu. Soutěž byla poprvé vyhlášena roku 1993 s cílem oceňovat nejlepší firmy v oblasti cestovního ruchu a za dobu své existence si vydobyla pověst nejprestižnější soutěže v této oblasti.

Připojení k internetu FlyNet na palubě Lufthansy od poloviny 2010

Lufthansa v polovině roku 2010 znovu spustí svoji službu palubního širokopásmového připojení k internetu s názvem FlyNet. Cestující tak budou mít opět plnou svobodu komunikovat za letu prostřednictvím internetu. Nový systém navíc umožní přenos dat prostřednictvím mobilních technologií GSM/GPRS. Díky systému FlyNet získají cestující v brzké době nejen možnost bezdrátového připojení k internetu (WLAN), ale také budou moci posílat SMS a využívat datových služeb prostřednictvím „chytrých“ mobilních zařízení jako PDA, iPhone nebo BlackBerry. Lufthansa má společně s partnerskou společností Panasonic v plánu instalovat FlyNet ve všech letadlech určených pro dálkové lety do konce roku 2010.

Lufthansa a TACA spolupracují na letech do Peru a El Salvadoru

Díky spolupráci s předními latinskoamerickými aeroliniemi TACA mohla Lufthansa rozšířit svou nabídku spojů o dvě nové destinace ve Střední a Jižní Americe. Cestující směřující z Evropy do Limy nebo San Salvadoru mohou nyní využít spojů Lufthansy z Frankfurtu do Caracasu, resp. do Miami, odkud je TACA dopraví do cílových destinací. TACA na těchto linkách létá se stroji Airbus A320 a A321.

EU schválí Lufthanse expanzi

Antimonopolní úřady Evropské unie do 1. července dovolí německé letecké společnosti Lufthansa převzít rakouské aerolinky Austrian Airlines a bruselské Brussels Airlines. EU předloží Lufthanse podmínky pro převzetí aerolinek, ale ty by měly být pro německou společnost přijatelné.

Lufthansa převezme leteckou společnost British Midland

Lufthansa přebírá jednu leteckou společnost za druhou. Zatímco v těchto dnech Evropská komise zkoumá převzetí Austrian Airlines, schválila Lufthanse jiné převzetí. A to nízkonákladové letecké společnosti British Midland (BMI). Lufthansa koupila od zakladatele BMI Michaela Bishopa jeho 50procentní podíl v aerolinkách v říjnu 2008. Dalších 20 procent v BMI vlastní skandinávské aerolinky SAS.

Lufthansa kráčí ke koupi Austrian Airlines

Německá letecká společnost Lufthansa svou vůli k převzetí předluženého rakouského národního dopravce podmiňovala tím, že k balíku akcií od státu bude mít možnost přikoupit ještě další podíly, aby měla celkem 75 procent akcií.

Malí akcionáři nakonec Němcům nabídli víc, než bylo nutné. Lufthansa má přislíbeno celkem 85 procent. A zatímco drobní a institucionální akcionáři dostanou za jednu akci 4,49 eura, stát své akcie Lufthanse věnuje každou za 1 cent. Za podíl ve výši 41,6 procenta tak získá 360 tisíc eur (9,5 milionu korun). (Celý příspěvek…)

Lufthansa čelí podezření z kartelu

Lufhanza čelí obvinění, že spolu s dalšími třemi americkými společnostmi měla údajně koordinovat prodej letenek a domlouvat se na cenách. Lufhanza navíc údajně s konkurencí spolupracovala při tvorbě letových řádů na linkách přes Atlantik a koordinoval využívání provozních kapacit.

Spolupráce Lufthansy s Continental Airlines, AirCanada a United Airlines mohla být podle Evropské komise (EK) natolik úzká, že poškozovala ostatní konkurenty, což je pro Brusel důvodem k spuštění protikartelového řízení.

Rozhodnutí však nebude lehké, protože aerolinky vzájemně často spolupracují. Je zcela běžné, že si dopravci dělí sedačkovou kapacitu ve stejném letadle, které pak nese označení několika čísel letu. Podle vyjádření EK však kooperace Lufhanzy na linkách do Ameriky přesáhla rámec běžné spolupráce.

Lufthansa snižuje od 16. 12. cenu „paliváku“

Letecká společnost Lufthansa oznámila, že u letenek zakoupených od 16. prosince 2008 sníží palivový příplate pro domácí a regionální linky o 3 eura na 21 eur, pro dálkové pak z 92 na 82 eur.

Snížování ceny ropy se začíná pozitivně odrážet i na leteckém průmyslu, alespoň z pohledu klienta.

Lufthansa zlevnila lety z Prahy na 2990 Kč

Od 10. listopadu Lufthansa upravila ceny letenek z Prahy do většiny evropských destinací. Do strategických dopravních uzlů ve Frankfurtu, Mnichově a Düsseldorfu, kam společnost létá z Prahy přímo, se cestující dostanou již za 2490 Kč včetně všech poplatků.

Na 4990 korun zlevnily letenky do populárních prázdninových destinací, jako jsou například Barcelona, Porto, Malta, Nice, Malaga nebo Lisabon. Ještě levnější jsou pak lety Lufhansy do Brém, Berlína, Kolína nebo třeba Hannoveru. Snížení cen není časově omezeno a letenky zahrnují obvyklý palubní servis včetně výhod pro cestující, kteří jsou členy věrnostního programu Miles & More.

Lufthansa na zimu zastavuje let Hamburk – Praha

Letecká společnost Lufthansa zastavuje na zimu lety z Hamburku do Prahy. I nadále můžete s Lufthansou letět do Prahy z Frankfurtu, Mnichova či Düsseldorfu. Poslední let do Hamburku před touto výlukou bude 21. listopadu 2008. Tato linka Lufthansy bude v provozu opět od 30. března 2009.

Lufthansa zvolena nejlepší leteckou společností v Evropě

V letošní anketě World Airline Awards byla Lufthansa zvolena nejlepší leteckou společností v Evropě, a to mezi celkem 60 leteckými přepravci. V ankětě pořádané britskou agenturou Skytrax hlasovalo od loňského srpna do letošního června více než 15 milionů pasažérů. Celkem společnost hodnotilo 168 společností, světové prvenství získaly Singapore Airlines.

Lufthansa opět zvyšuje palivové příplatky

Netrvalo příliš dlouho a letecká společnost Lufthansa opět sáhla ke snižování svých nákladů zvýšením palivových poplatků.

Od 16. června tak při letu Lufthansy po Evropě zaplatíte za palivák 24 euro (dosud 21), u dálkových letů 92 euro (zvýšení o 10 euro).

Rostoucí ceny ropy se musejí ke smůle klientů leteckých společností někde projevit.

Lufthansa 2. června končí s linkou Praha – Stuttgart

Německá letecká společnost Lufthansa zruší po roce přímý spoj z Prahy do Stuttgartu. Důvodem je malá výnosnost linky. Jediným dopravcem na trase Praha – Stuttgart tak budou od června 2008 České aerolinie (ČSA).

Lufthansa – nový přímý spoj do Angoly a Číny a na EURO 2008

Letecká společnost Lufthansa rozšiřuje od 1. dubna nabídku svých letů do rozvíjejících destinací na africkém kontinentě. Od tohoto data bude Lufthansa létat z německého Frankfurktu do angolského hlavního města Luanda. Letecké spojení do Angoly bude vypravováno jedenkrát týdně.

Dvě nové destinace v olympijské Číně

Další nové lety přidala Lufthansa do Číny, kdy navýšila počet ze tří na pět. Od léta roku 2008 se tak stane Lufthansa první evropskou společností, která bude z Frankfurtu létat přímo do Nanjingu a z Mnichova do Shenyangu. Zbývající, již zavedené lety Lufthansy jsou do Pekingu, Šanghaje a Kantonu.

S Lufthansou na fotbalové EURO 2008

Nejen let do Angoly a Číny je novinkou u letecké společnosti Lufthansa. Tato společnost zároveň bude jedinými aeroliniemi zajišťujícími letecké spojení se všmi městy pořádajícího fotbalového EURA 2008. Lufthansa přepraví fanoušky fotbalu ve dnech 7. až 29. června mezi Vídní, Salcburkem, Innsbruckem, Klagenfurtem, Basilejí, Curychem, Bernem a Ženevou.

Lufthansa bude zajišťovat všechny tyto lety z mnichovského dopravního uzlu.

Lufthansa a TUI připravují nové lowcost aerolinky

Německá cestovní kancelář TUI a letecká společnost Lufthansa pracují v těchto dnech na vytvoření zcela nových nízkonákladových aerolinek ne evropském trhu.

Produkt myšlenkových pochodů TUI a Lufthansy by měl být vážným konkurentem druhé největší letecké společnosti v Německu a to nízkonákladovým Air Berlin.

Není bez zajímavosti, že 20 procent v této nové nízkonákladové letecké společnosti bude vlastnit Albrecht Knauf, který je již partnerem Lufthansy ve společnostech Germanwings a Eurowings.

Lufthansa – Klikni, tiskni a leť

Cestující na linkách letecké společnosti Lufthansa z Prahy mají od srpna možnost vytisknout si palubní lístek před odletem buď doma, nebo v kanceláři. Takto odbavení pasažéři, kteří cestují pouze s příručním zavazadlem, mohou přes bezpečnostní kontrolu pokračovat přímo k přepážce odbavení u letadla.

Potřebují k tomu pouze elektronickou letenku (etix), přístup na internet a běžnou tiskárnu. Všechny náležitosti spojené s odletem lze vyřídit ještě před samotnou cestou na letiště v pohodlí domova.

Lufthansa zavedla přímý spoj z Prahy do Stuttgartu

Letecká společnost Lufthansa v těchto dnech zahájila prodej letenk na zcela nový spoj z Prahy do Stuttgartu. První let je naplánován na 16. dubna. Po Mnichově, Frankfurtu, Düsseldorfu a Hamburgu je tak Stuttgart pátou destinací společnosti Lufthansa s přímým spojením z Prahy.

Lufthansa
bude do Stuttgartu létat denně kromě soboty. Let potrvá 60 minut a cena zpáteční letenky začíná na 2490 Kč bez poplatků a letištních tax. Letenky lze objedna v telefonickém rezervačním centru společnosti Lufthansa na čísle 234 008 234, či na webu www.lufthansa.com.

Lufthansa se zaměřuje na Severní Ameriku a Asii

Lufthansa v těchto dnech nabízí letenky do Severní Ameriky a Asie za speciální ceny. Cena zpáteční letenky do atraktivních destinací začíná již na 7900 Kč bez poplatků a letištních tax. Za tuto cenu mohou cestující navštívit New York nebo Dubaj. Za cenu nižší než 10 000 korun pak lze letět do Bostonu, Chicaga a Washingtonu. Speciální tarify se vztahují také na dalších šest populárních destinací v Asii a celkem jedenáct měst v USA, Kanadě a Mexiku.

Letenky ze speciální nabídky Lufthansy mohou být rezervovány do 17. března 2007 a platí pro odlety do 24. března.

Cestující mohou letenky rezervovat na stránkách www.lufthansa.com nebo v telefonickém rezervačním centru společnosti Lufhansa na čísle 234 008 234. Další možností je rezervace u cestovních kanceláří nebo přímo v prodejně letenek společnosti Lufthansa na pražském ruzyňském letišti.

Do korejského Pusanu s Lufthansou

Letecká společnost Lufthansa zahájila prodej letenek na zcela novou trasu z Mnichova do Pusanu, nejdůležitějšího přístavu v Jižní Koreji. Od 24. března bude na lince Mnichov – Soul – Pusan cestující třikrát týdně přepravovat letoun Airbus 340-300.

Letenky do Pusanu zakoupené do 28. února nabízí společnost za speciální zaváděcí cenu 19 990 Kč pro lety z Prahy a 21 490 Kč pro lety z Brna. Ceny jsou samozřejmě bez poplatků a letištních tax.

Lufthansa a Turecké aerolinie navázaly partnerství

Smlouvu o spolupráci v Istanbulu podepsali generální ředitel letecké společnosti Lufthansa Wolfgang Mayrhuber a Candan Karlitekin, předseda Tureckých aerolinií. Již před podepsáním smlouvy Turecké aerolinie oznámily vstup do sdružení Star Alliance. Od léta pocítí pasažéři obou společností výhody plynoucí ze spolupráce společnosti Lufthansa a Tureckých aerolinií. Díky této spolupráci se rozšíří síť 841 destinací aliance o dalších 27 destinací v Turecku a na Středním východě.

Lufthansa modernizuje flotilu

Dozorčí rada společnosti Lufthansa odsouhlasila objednávku 27 nových letadel. Začátkem roku 2010 tak společnost obdrží 20 nových Boeingů 747-8 pro mezikontinentální lety. Již od roku 2008 se flotila rozroste o sedm letounů Airbus A340-600.

Tato objednávka je v souladu se strategii Lufhansy rozšířit nabídku mezikontinentálních letů a nahradit některé stávající stroje novějšími typy.