Mám již zaplacenou letenku, ale nemohu letět. Jaký je storno poplatek za letenku?

Dobrý den, mám koupenou letenku Praha Barcelona, dnes však nastal problém, kvůli kterému nemohu letět. Letenku jsem již zaplatil, mohu ji nyní zrušit a dostat za ní zpět své peníze? Jaký je storno poplatek za letenku? Děkuji za odpověď

Dobrý den,
na tento konkrétní dotaz bohužel nelze jednoznačně odpovědět. Zpravidla záleží, v jaké bukovací třídě máte letenku vystavenou. Bukovací třídou se nerozumí klasické rozdělení do ekonomické či první třídy, ale přesné označení, které naleznete na letence. Třída se značí jedním písmenem, např. Y nebo C.

Pravidla a podmínky jednotlivých tříd se liší v závislosti na té dané letecké společnosti, obecně však lze říci, že u těch nejlevnějších letenek činí storno poplatek 100 %. Čili že v případě zrušení letenky nedostanete zpět ani korunu.

V některých případech lze za poplatek změnit termín odletu, popř. jméno, na které je letenka vystavena. U letenek vystavených v těch nejvyšších třídách jsou pak možnosti změny parametrů letenky širší.

Ve Vašem případě doporučuji kontaktovat společnost, která Vám letenku vystavila a která zná konkrétní podmínky pro třídu, ve které máte letenku zabukovanou.

Věřím, že celá záležitost skončí k Vaší spokojenosti.