Nová éra komfortu na palubách Emirates – sedačky jako pohodlná lůžka

Do boje o zákazníky z vysoce konkurenčního a prestižního segmentu obchodních cestujících nasadily již v srpnu dubajské aerolinie Emirates Airlines silnou zbraň – zcela novou generaci sedadel, která lze jednoduše změnit v pohodlná lůžka.

Tato investice je jedním z klíčových bodů nedávno spuštěné série zdokonalování produktu Emirates Airlines, jež na kvalitě služeb postavila svoji filozofii a jež sbírá jedno prestižní ocenění za druhým. Očekává se, že díky novým vylepšením získají Emirates Airlines přízeň nových zákazníků cestujících na dlouhé vzdálenosti.

Počátkem roku by mělo být novými sedačkami vybaveno všech 12 současných Boeingů 777-300 jež má společnost Emirates Airlines ve flotile, standardem se stanou i pro všechny další stroje tohoto typu, které si aerolinky u Boeingu objednaly.

Co si o novém produktu myslí prezident Emirates?

Tim Clark, prezident Emirates, při představování nového palubního komfortu řekl: „Ve vysoce konkurenčním segmentu náročných cestovatelů mají nyní Emirates vynikající a zcela jasně odlišitelný produkt.“

„Našim zákazníkům v obchodní a první třídě se dostává prvotřídního servisu v podobě bezplatného odvozu na letiště, luxusních salónků na hlavních světových letištích a bezkonkurenčně nejlepší nabídky zábavy a služeb na palubách mladé a moderní flotily. Nové sedačky v obchodní třídě, jež jsme právě představili, společně se sedačkami SkyCruiser, které nabízí vysokou míru soukromí pasažerům v první třídě, posílí naši pozici v boji o klienty vyhledávající luxus a komfort, zvláště pak na dlouhých letech,“ prohlásil Tim Clark.

Co vlastně cestující Emirates čeká?

Sedačky v obchodní třídě letadla nabídnou to nejnovější v oblasti vybavení a komfortu – sedadla, která lze sklopit do naprosto plochého lůžka a která jsou vybavena masážní funkcí. Sedačky jsou od sebe odděleny přepážkami, takže každý cerstující má zaručenu vysokou míru soukromí. Samozřejmostí jsou všelijaké ovládací prvky. Stejně jako všichni ostatní cestující mají i pasažéři v obchodní třídě možnost volit ze šesti stovek kanálů nabízejících informace, zábavu a komunikaci. To vše na devatenáctipalcovém monitoru.

Emirates – hlavně neusnout na vavřínech

Emirates nyní analyzují nabídku dalších luxusních produktů určených pro obchodní třídu, kterými by ráda obohatila zbytek své flotily. Ta nyní čítá 95 letounů. Stroje s imatrikulací Emirates v současnosti přistávají ve více než 80 městech 57 zemí. Rychle se rozvíjející společnost získává v průměru jedno letadlo měsíčně.

V průběhu příštích měsíců zahájí Emirates lety do Pekingu, Tunisu a Bangalore. Na českém trhu jsou dubajské aerolinky zastoupeny společností Globair.