Letenky Ruzyně Praha: levné a online letenky od Ruzyně Praha

Aktuální články a letenky Ruzyně Praha

Ruzyňské letiště zvyšuje od března 2013 poplatky

Letiště Václava Havla Praha od 31. března zvýší letištní poplatky o 7,3 procenta. Lidé tak zaplatí na odletové taxe o čtyřicet korun více. Týmž způsobem vzrostou i další poplatky, například platby za navigaci a parkování letadel.

Letiště Praha Ruzyně bude v průběhu léta 2013 uzavřeno všem nočním letům

Mezinárodní letiště Václava Havla Praha (dříve známé i jako letiště Praha Ruzyně) se chystá na druhou etapu generální opravy hlavní přistávací a vzletové dráhy 06/24, jež zahrnuje i rekonstrukci její středové části. Z tohoto důvodu nemůže být používána ani v částečné míře a veškerý provoz tak bude muset převzít vedlejší dráha 12/30. (Celý příspěvek…)

Letiště Praha: nová exkurze pro amatérské fotografy

Nová trasa F provede návštěvníky přímo provozem na ploše letiště. Není pevně určena, ale odvíjí se od aktuálně zajímavých přistání a vzletů. Během exkurze je možné fotografovat z autobusu i venku v bezprostřední blízkosti vzletové a přistávací dráhy. (Celý příspěvek…)

ADAC: Obchody na letišti v Praze jsou nejdražší

Obchody na pražském letišti vyšly jako nejdražší ve srovnávacím testu německého autoklubu ADAC, který porovnával ceny v bezcelních prodejnách na 11 předních evropských letištích. Nejlevněji lze podle něj nakoupit na londýnském Heathrow. ADAC v testu zjišťoval, za kolik se pořídí nákup dvanácti produktů, zejména parfumerie, kosmetiky či alkoholu. Zatímco v Praze nákup vyšel na 14 200 korun, totéž zboží v britské metropoli stálo přibližně 10 950 korun.

Letiště Praha Ruzyně má samoobslužnou bránu E-gate pro kontrolu cestujících

Občanům Evropské unie, kteří vlastní biometrické pasy, má na pražském ruzyňském letišti usnadnit přílet do České republiky nová samoobslužná brána. Cestující díky ní mohou projít pasovou kontrolou bez toho, aby je musel zkontrolovat policista. Zařízení je první svého druhu ve střední a východní Evropě.

Tento systém umožňuje během deseti až dvanácti sekund odbavit osobu. Zařízení bude přínosem nejen pro cizineckou policii, ale zejména pro pasažéry, kterým se výrazně zkrátí fronty. Když cestujícího kontroluje policista, trvá to totiž prý zhruba půl minuty. Přístroj stál kolem 2,5 milionu korun. (Celý příspěvek…)

Letiště Praha Ruzyně vynaloží 200 milionů na obnovu nástupních mostů

Pražské letiště Ruzyně se v souvislosti s rostoucí poptávkou po létání připravuje na příliv velkých letadel. Po úpravách hlavní ranveje aktuálně investuje do proměny tří nástupních a výstupních mostů tak, aby bylo schopné bez problémů odbavovat i stroje typu dálkového Airbusu A340, Boeingu B777 nebo Boeingu 747-8.

Zřejmě nejzásadnější změnou v letištním parku v Ruzyni může být obměna letounu na lince společnosti Emirates z Prahy do Dubaje. Nyní tady většinou létá Airbus A330, firma ale pro velký zájem pravděpodobně nasadí od ledna Boeing 777-300. Kapacita na lince se tak zvýší téměř o třetinu. Emirates Airlines změnu sice zatím nepotvrdila, větší letoun ale už uvádí v letovém řádu. (Celý příspěvek…)

Ruzyně zpoplatní vjezd, taxikáři hrozí blokádou

Pražské ruzyňské letiště od června omezí bezplatné vjezdy na parkoviště před terminály, což postihne hlavně některé taxikáře. Při třetím vjezdu auta v jednom dni bude řidiči na parkovací kartu naúčtována stokoruna za půl hodiny. Letiště Praha taxikářům nabízí uzavření smlouvy, která zpoplatňuje další vjezd nižší částkou, dopravci přesto uvažují o protestních blokádách.

Letní novinky na letišti Praha Ruzyně

Nejvíce letadel týdně bude podle letního letového řádu odlétat z pražského letiště do Paříže/Charles de Gaulle (86), Frankfurtu (55), Amsterdamu (47), Moskvy (45), Bruselu (41) a Varšavy (37). Letní sezona již tradičně zvyšuje podíl charterových letů na provozu Letiště Praha. Nejvíce těchto letů bude vypraveno do Antalye, Tel Avivu, Hurghady, Djerby či Burgasu. (Celý příspěvek…)

Jarní novinky na letišti Praha Ruzyně

3 nové letecké společnosti: Air Italy, Air One, Transavia 13 nových destinací: Antalya, Bordeaux, Doněck, Hamilton (Toronto), Charkov, Kos, Lvov, Nantes, Nice, Pisa, Rimini, Rotterdam a Toulouse (Celý příspěvek…)

Kino letiště Praha Ruzyně zahájí s Febiofestem 2011

Vedení pražského ruzyňského letiště myslí na své klienty a tak vymyslelo novou alternativu, jak jim zpříjemnit čekání na jeden z mnoha letů. Již za pár dni se otevře kino přímo na letišti. Jeho provoz zahájí festival Febiofest 2011.

Febiofest 2011 bude mít 2 off-cinema projekce a obě právě na letišti Praha Ruzyně. Promítat se bude v otevřeném prostoru Terminálu 2 (večerní představení) a nově vzniklém letištním kině (odpolední představení). Filmy jsou zdarma, vstupenky na ně se nevydávají… (Celý příspěvek…)

Letenky easyJet s 25% slevou: Amsterdam, Londýn, Milán, Paříž a další

Nízkonákladovku easyJet asi netřeba více představovat, letecká společnost, která nemá pověst Ryanairu ve smyslu, snižování kvality svých služeb na úkor zákazníka, ale přesto dokáže nabídnout levné letenky po Evropě.

A tato chvíle nastala i nyní. EasyJet pouze do 8. února 2011 nabízí své letenky s až 25% slevou a to na lety mezi 18. únorem a 31. březnem. Takže není o čem moc přemýšlet a jde se na prohrabávaní jejich letenek. Pouze připomínáme, že z Prahy nabízí easyJet přímé spoje do Amsterdamu, Bristolu, Doncasteru, Londýna, Lyonu, Milána či Paříže.

Soud podpořil stavbu ranveje v Ruzyni

Ústavní soud podle serveru iDNES.cz odmítl stížnost, která by zkomplikovala stavbu nové ranveje na letišti v Praze-Ruzyni. Stavět se ale začne až v roce 2012 nebo 2013. Čeká se na stanovisko ministerstva životního prostředí i nový územní plán Prahy.

Novinky pro zimní letový řád na letišti Praha Ruzyně

V neděli 31. 10. 2010 byl na Letišti Praha zahájen provoz podle zimního letového řádu. Od konce října do 25. 3. 2011 plánuje 50 leteckých společností pravidelná přímá letecká spojení se 105 letišti v 50 zemích. Oproti zimní sezoně 2009/2010 je plánován nárůst počtu pohybů (vzletů a přistání) u síťových dopravců o 1,6 % , u nízkonákladových dopravců o 4,3 % a u charterových letů se předpokládá nárůst o 13,7 %. Sedadlová kapacita se zvýší o 3 %, tedy na 5 930 000. Vzletů a přistání může být v zimní sezoně až 52 000. (Celý příspěvek…)

O prázdninách ubyli pražské Ruzyni pasažéři

Letní prázdniny jako vrchol turistické sezony skončily pro pražské letiště dvouprocentním meziročním úbytkem pasažérů. Celkem Ruzyně odbavila v červenci a srpnu 2,6 milionu lidí. Úbytek je znát především u nepravidelných letů, kterých využilo o 6,2 procenta méně lidí než loni.

Ruzyně je 26. největším letištěm v EU podle počtu cestujících

Pražskému letišti Ruzyně patří mezi letišti v Evropské unii 26. příčka podle počtu cestujících. Vyplývá to z informací Evropského statistického úřadu Eurostat. Letištěm Praha loni prošlo zhruba 11,6 milionu pasažérů, tedy jen o něco méně než letištěm v německém Hamburku. V trojicí nejvytíženějších letišť bylo londýnské Heathrow (téměř 66 milionů cestujících), pařížské Charles De Gaulle (57,7 milionu) a letiště v německém Frankfurtu nad Mohanem (50,6 milionu). U všech 30 letišť s nejvíce cestujícími Eurostat loni nicméně zaznamenal meziroční propad v počtu obsloužených cestujících. Nejvíce, o 12,4 procenta, to bylo v irském Dublinu. V Ruzyni to
bylo o 7,8 procenta.

Letišti Praha Ruzyně v pololetí mírně ubylo pasažérů

Letiště Praha Ruzyně odbavilo od ledna do června 5 121 000 cestujících, což představuje meziroční pokles o 0,26 procenta. Letiště statistiku zveřejnilo na svých internetových stránkách.

Ačkoliv po většinu prvního pololetí pasažéři přibývali, za konečnou stagnací stojí dubnový sedmnáctiprocentní propad. Ten způsobila uzavírka letového prostoru nad Evropou kvůli popílku z islandské sopky. Cestujících mírně ubylo rovněž v červnu, kdy začíná hlavní turistická sezona. (Celý příspěvek…)

Letiště Praha Ruzyně: Best Price Guarantee aneb skoro „nejnižší cena“ v ČR

Dobrý chyták na nejen náhodne turisty si připravilo pražské letiště Ruzyně. V tamních obchodech, které jsou mezi lidmi známy tím, že tam není skutečně levno a ceny jsou velmi často až lichvářské, ale co máte dělat, když se chcete najíst a čekáte na letišti X hodin na svůj spoj.

Nyní si letiště Praha přichystalo samolepku Best Price Guarantee. Tou bude označeno zboží, které bude k mání za nejnižší cenu v České republice. Tato promo samolepková promo akce je zatím naplánovaná na rok. (Celý příspěvek…)

Na pražskou Ruzyni nyní i vlakem a to za cenu jednosměrné jízdenky

Až do 30. září 2010 nabízí České dráhy speciální nabídku nazvanou Vlak plus letiště. Co to znamená? Za cenu jednosměrné jízdenky se svezete vlakem z i na letiště. Co proto udělat? Stačí zakoupit vaši jízdenku do vlaku až do stanice Praha letiště, že dle vás na letiště Praha Ruzyň vlak nejezdí? Máte pravdu, na hlavním vlakovém nádraží v Praze budete muset přesednout na autobusovou linku Airport Express.

A nezapomeňte, jízdenku nevyhazujte, ať se můžete svézt pak z letiště i zpět. Je otázkou, proč České dráhy mají tuto akci jen do 30. září, zda jde pouze o zkoumání zájmu cestujících a nebo skutečně jen ČD výstřelek.

Letiště Ruzyně 15. nejlepší v Evropě

Letiště Praha se v soutěži World Airport Awards o nejlepší světové letiště umístilo pro letošek na 15. místě v Evropě, oproti loňsku je to postup o dvě místa, soutěž vyhlašuje každoročně britská společnost Skytrax na základě hlasování milionů cestujících.

15. místo patří v Evropě letišti Praha Ruzyně

Letiště Praha se v soutěži World Airport Awards o nejlepší letiště umístilo pro letošek na 15. příčce a polepšilo si oproti loňsku o dvě místa. V celosvětovém měřítku skončila Praha 36. První pozice patří v Evropě letišti v Mnichově, ve světě letiště v Singapuru. Uvedla to britská společnot Skytrax na základě hlasování milionů cestujících.

Letiště Ruzyně: místo 33 spojů Ryanairu, bude od zimy 2010 bez Ryanairu

Nízkonákladová jednička na evropském nebi irský Ryanair oznámil, že od zimy 2010 přestává létat z letiště Praha Ruzyně. Jejich zástupci se nedohodli se zástupci letiště Praha Ruzyně na výši letištních tax.

Ryanair nabídl Ruzyni rozšíření na 33 leteckých spojů a to výměnou za snížení leteckých poplatků. Ruzyně nekompromisně si stále trvá na svém, že všichni mají stejné podmínky a tak místo 33 spojů Ryanairu má 0. Dá se říci, oči pro pláč.

Stahování Ryanairu z pražské Ruzyně začne už v červenci 2010, kdy budou zrušeny dvě linky ze čtyř. V letovém řádu zůstane pouze Dublin a Stockholm.

Letiště Praha Ruzyně otevřelo na 48 hodin vzdušný prostor

Pražské letiště v Ruzyni otevřelo dnes ve 12 hodin na přechodné období svůj vzdušný prostor na základě povolení od Řízení letového provozu České republiky.

Tento stav však neznamená, že odletí všechna letadla, všech dosud zadržovaných leteckých společností. Je na rozhodnutí každé aerolinky, zda tohoto prostoru k odletu využije či nikoliv. (Celý příspěvek…)

Letiště Praha Ruzyně chce porazit letiště Vídeň

Letiště Praha Ruzyně si klade nelehký úkol, předstihnout z leteckého pohledu nedaleké letiště ve Vídni a hrát první housel v roli regionálního centra pro pasažéry mířící do oblasti střední a východní Evropy.

Pražské letiště Ruzyně se nesnaží konkurovat letištím ve Frankfurtu či Mnichovu, ale vídeňské letiště je z tohoto pohledu zřejmý cíl. (Celý příspěvek…)

Praha Ruzyně: stavba nové ranveje půjde před soud

Před Ústavním soudem skončí stavba nové ranveje na letišti Praha Ruzyně. Prozkoumá část „Politiky územního rozvoje České republiky 2008″, kterou včetně nové dráhy schválila vláda. Tento projekt před Ústavní soud poslala městská část Praha – Suchdol spolu s vlastníky nemovitostí v okolí letiště.

Stěžovatelé žádají zrušení rozhodnutí Nejvyššího správního soudu (NSS), který loni nevyhověl jejich návrhu proti politice územního rozvoje. Podle NSS není tento dokument přezkoumatelný ve správním soudnictví. No, uvidíme, jak celý soudní spor dopadne a na čí straně je zákon a pořádek.

Letiště Praha Ruzyně: znovu přibývají cestující

Pražské letiště Ruzyně loni odbavilo 11,64 milionu cestujících, meziročně o osm procent méně. V absolutních číslech letiště přišlo oproti roku 2008 o téměř milion pasažérů. Od listopadu však cestující opět přibývají, takže se uvidí, jaký bude rok 2010 na pražské Ruzyni.

Muzeum spotřebičů od 26. ledna do 5. dubna 2010 na Ruzyni

Bloumání v odletové hale pražské Ruzyně si můžete od 26. ledna do 5. dubna 2010 zpříjemnit návštěvou dosti neobvyklé expozice Muzea spotřebičů, kterou najdete na Terminálu 2 letiště Ruzyně.

O co, že se jedná? Interaktivní výstava Muzeum spotřebičů představuje vývoj jednotlivých druhů elektrozařízení v rozpětí sta let. Návštěvníci se prostřednictvím osmi panelů dozvědí nejdůležitější informace o historii gramofonů, magnetofonů, rádií, přenosných přehrávačů, telefonů, televizí, počítačů i jiné zajímavosti spojené s událostmi, které jejich vývoj doprovázely. Součástí expozice je i socha Šrotozemšťana, která byla v roce 2008 postavena z elektroodpadu na pražském Andělu. V neposlední řadě muzeum informuje o recyklaci vysloužilých spotřebičů.

Na letišti Praha Ruzyně začaly kontroly taxikářů

Cizinecká policie, úřadníci pražského magistrátu a městská policie začali včera s kontrolami nepoctivých taxikářů na ruzyňském letišti v Praze. Kontroly budou pokračovat i v dalších dnech.

Podle policie jsou důvodem kontrol stížnosti cestujících a dlouhodobé problémy a spory taxikářů, kteří na sebe útočí slovně i fyzicky. Podle mluvčího magistrátu Jiřího Wolfa jde ale jen o průběžné kontroly. Potvrdil, že se budou opakovat.

Letiště Praha Ruzyně prožilo v prosinci 2009 oživení provozu

Provoz na pražském letišti Ruzyně se vzpamatovává z krize. Prosinec byl po listopadu druhým měsícem, kdy počet pasažérů meziročně vzrostl. Letiště v prosinci odbavilo 830 tisíc lidí, o 6,2 procenta více než v roce 2008. Celkový počet pasažérů za loňský rok zřejmě nepřekročí mez 12 milionů. V roce 2008 prošlo Ruzyní rekordních 12,63 milionu cestujících.

V půlce roku 2010: 8. dálková destinace z Ruzyně – Dubaj

Dnes bylo oznámeno, že od poloviny roku 2010 přibyde již 8. dálkový spoj z letiště Praha Ruzyně. Provozovat jej budou aerolinky Emirates Airlines a létat budou do Dubaje a to každý den.

Praha se tak stane 24. destinací v Evropě, kam letecká společnost Emirates létá se svými letadly.

Cestující budou mít v nadcházející letní letové sezoně k dispozici nabídku 50 leteckých společností spojujících Prahu Ruzyně přímou linkou se 125 destinacemi po celém světě.

Ruzyni v listopadu poprvé letos přibyli pasažéři

Letecká doprava na pražském letišti se po útlumu zřejmě vzpamatovává z krize. Listopad přinesl jako letos první měsíc meziroční nárůst počtu pasažérů, na Ruzyni se jich odbavilo o dvě procenta více než loni.

Celkem zatím letos prošlo Ruzyní téměř 11 milionů lidí, o necelých devět procent méně než loni. Dle zpráv z letiště je prý potěšující zejména skutečnost, že přibývá lidí, kteří si Prahu vybrali jako přestupní bod. Jejich podíl vzrostl letos o pět procent.