RyanAir ruší od října check-in přepážky

Největší a lze říci i nejkontroverznějších nízkonákladovka Evropy, irský RyanAir zavádí do svých služeb novinku, která opět vyvolává kladné i záporné ohlasy.

Tato novinka RyanAiru spočívá v tom, že do letadla bude možné nastoupit už jen a pouze s vlastním vytištěným palubním lístkem. RyanAir ruší své check-in přepážky na celkem 146 letištích, včetně Brna a Prahy.

Důvodem je jako skoro u všech podobných změn u RyanAiru, snižování nákladů. A tak nepřekvapí, že čím dál častěji RyanAir přenáší náklady na cestující. Není tomu jinak ani v tomto případě.

RyanAir zpoplatňuje online check-in


Dosud jste za každé využití check-inu na letišti zaplatili 10 euro. Nyní tento poplatek samozřejmě končí, ale nejásejte. Místo něj RyanAir zavedl poplatek za online check-in a to ve výši 5 euro. A nechtějte pak svůj, doma či v internetové kavárně vytištěný palubní lístek ztratit. Pak si totiž připravte 40 euro. Vytisknout si palubní lístek bude možné patnáct dnů až čtyři hodiny před odletem.

Malé shrnutí, jak to bude tedy s check-in u RyanAiru nyní

Pokud máte palubní zavazadlo do 10 k, vytisknete si palubní vstupenku přes internet do 14 dní do 4 hodin před odletem a jdete přes pasovou kontrolu rovnou do letadla. Pokud však máte palubní zavazadlo těžší než 10 kg, ale lehčí než 15 (jinak nemůže na palubu), stejně s tímto zavazadlem budete muset na přepážku, protože letiště ještě nejsou vybavena pásy drop off (tj. odbavíte a označíte si sami zavazadlo a hodíte na pás na letišti).

Je vám méně než 16 let? S RyanAir sami nepoletíte

Druhá novinka od Ryanairu je zákaz přepravy osob mladších 16 let. Taková osoba bude mít od 21. května 2009 doprovod.