Ryanair ruší tisíce letenek, překontrolujte si radši i ty své

Koupili jste si letenky s nízkonákladovkou Ryanair přes cestovní agenturu nebo některý z mnoha internetových serveru srovnávajících ceny letenek? Pak se můžete dočkat velmi nepříjemného překvapení.

Ryanair se rozhodl takto zakoupené letenky zrušit. Opatření, které vstoupilo v platnost 11. srpna 2008 se dle dostupných informací denně dotkne kolem 500 lidí, kterým se tak velmi znepříjemní odlet na dovolenou.

Nízkonákladová letecká společnost Ryanair již řadu měsíců bojuje proti serverům, které porovnávají ceny letenek a pak si k nim přidají, podobně jako cestovní agentury, přirážku ke konečné ceně, čímž porušují obchodní podmínky Ryanairu.

Někteří však tvrdí, že za tímto velmi kontroverzním rozhodnutí Ryanairu je skutečnost, že letenky Ryanairu vycházejí při porovnávání jako ty dražší.

Ať už je pravda jakákoliv, Ryanair bude muset své konání vysvětlit minimálně Evropské komisi. Ta chce zjistit, zda největší evropský nízkonákladový letecký přepravce těmito kroky neporušuje zákony chránící práva cestujících.

Zrušil Vám Ryanair letenku? Napište nám o svém zážitku do komentářů pod tímto článkem. Děkujeme.