SkyEurope chce opět létat z Prahy do Bratislavy a přežít kritický rok 2009

Nízkonákladová letecká společnost SkyEurope Airlines chce opět začít létat mezi Bratislavou a Prahou, a to přesto, že právě tuto linku na jaře opustila. SkyEurope však již nechce na této lince létat s moderními a hlavně velkými Boeingy 737 a proto uvažuje o zakoupení menšího letadla do svého aero parku.

Znovuobnovení linky Praha Bratislava však SkyEurope neplánuje dříve než v roce 2010.

Důvody přerušení letů mezi českou a slovenskou metropolí byly dva: příliš vysoké poplatky, které začalo požadovat bratislavské letiště, a malá vytíženost strojů. Podle obchodního ředitele společnosti SkyEurope Greenwaye obnovení letů znamená zvýšit frekvenci na zmíněné lince.

Do roku 2010 však musí SkyEurope překonat především leteckou sezonu v příštím roce, která bude pro mnohé aerolinky kritická. „Zejména zimní období bude pro některé z nich smrtelné,“ domnívá se Greenway.

SkyEurope se tomuto riziku snaží vyhnout stlačováním nákladů a udržováním provozu jen na těch linkách, které zajišťují stabilní příjmy. V důsledku toho dojde k omezení letů do přímořských turistických destinací, ale také do Anglie, Irska i Španělska. V úvahu tak nepřichází ani otevírání nových leteckých spojů kromě spojení Prahy s jihoitalským Bari. Zde vidí společnost velkou šanci v cestování Italů ve směru sever Evropy přes Prahu.