Letenky SkyEurope: levné a online letenky od SkyEurope

Aktuální články a letenky SkyEurope

Banky vrátí klientům SkyEurope peníze

Banky vrátí klientům zkrachovalé letecké společnosti SkyEurope miliony korun. Celkově to může být i více než deset milionů korun, informoval server Týden.cz. Odškodnění od bank se týká tisíců klientů. Pprůměrná výše vrácené částky přibližně čtyři až pět tisíc korun na jednu reklamaci. „Řešili jsme přibližně 900 reklamací, dosud jsme vyplatili asi 3,4 milionu korun,“ sdělil serveru mluvčí Raiffeisenbank Tomáš Kofroň. GE Money Bank vyřešila 261 případů, klientům vyplatila 1,16 milionu korun.

Krach SkyEurope ovlivnil počet klientů letiště Košice

Odliv klientů, to je to, co v současnosti trápí slovenské letiště v Košicích, kde především krach nízkonákladovky SkyEurope vylidňuje letiště. Klienti košickému letišti odbíhají už rok, avšak v říjnu 2009 byl meziroční pokles rekordní. Minulý měsíc se tam odbavilo nějakých 19 tisíc cestujících, o 54 procent méně než za říjen 2008. Propad za prvních deset letošních měsíců činí ve srovnání s loňskem 39 procent.

SkyEurope se v Košicích podílel na přepravě největšího počtu pasažérů. Poslední dva měsíce zaujaly prvenství ČSA, za nimi jsou Danube Wings a Austrian Airlines.

První klienti SkyEurope dostali peníze za letenky

Slovenské banky začaly vyplácet peníze klientům zkrachované letecké společnosti SkyEurope za nevyužité letenky zaplacené platebními kartami. Jako první k tomu přikročila Tatra banka a další peněžní ústavy by se měly přidat v nejbližších dnech. Mají na to čas maximálně do konce října.

Krach SkyEurope: pomocná ruka od British Airways – výsměch

Aerolinie British Airways (BA) nabídly poškozeným klientům zkrachovalých SkyEurope jednosměrné letenky z Prahy či Vídně do Londýna za necelé čtyři tisíce korun včetně poplatků. Letenky je nutné zakoupit do 11. září.

Akční nabídka BA je tak bezkonkurenčně nejdražší, s jakou letecké společnosti po krachu SkyEurope přišly. Nejlevnější jednosměrné lety nabízí Wizz Air, a to za 30 eur. O 10 eur dražší je easyJet. SmartWings a ČSA přišly s nabídkou za 50 eur včetně poplatků.

Takže British Airways skutečně jen v nouzi nejvyšší.

Krach SkyEurope: pomocná ruka od Wizz Air

Wizz Air, největší nízkonákladová letecká společnost ve střední a východní Evropě, dnes oznámila, že poskytne alternativní lety pasažérům zasažených krachem SkyEurope.

Cestujícím, kteří mají platnou letenku na zrušené lety u SkyEurope s datem odletu mezi 1. zářím 2009 a 26. březnem 2010, Wizz Air nabízí zvláštní záchranný balíček v ceně 30 EUR za jednosměrný let včetně základních poplatků a daní.

Aby pasažéři mohli využít tuto speciální nabídku, stačí navštívit stránky wizzair.com nebo zavolat na lokální infolinku Wizz Air 246 019 709. Rezervace náhradního letu je závislá na počtu volných míst v daném letadle a musí být provedena nejpozději do 15. září 2009. Podrobné podmínky této nabídky jsou k dispozici na stránkách wizzair.com nebo na lokální infolince.

Krach SkyEurope: pomocná ruka od SmartWings

Nízkonákladovka SmartWings je další leteckou společností, která poskytla pomocnou ruku pasažerům SkyEurope, kteří se dostali do problémů.

Všem cestujícím Sky Europe, kteří se prokáží platnou rezervací se Sky Europe, nabízí SmartWings letenky do Paříže (Roissy Charles de Gaulle), Říma (Fiumicino) , Valencie a Malagy za 49 euro za jeden směr včetně všech poplatků a daní.

Narozdíl od jiných low- cost dopravců je u SmartWings v ceně letenky zahrnuto také občerstvení a odbavené zavazadlo o váze 20 kg + příruční zavazadlo 5kg. Smart Wings si neúčtují žádné další poplatky (např. za použití platební karty, transakční poplatky, apod.).

Pasažéři s platnou rezervací letu se SkyEurope si mohou zarezervovat nejbližší možný let se SmartWings pomocí call centra SmartWings na telefonu 900 166 565 (ČR) a +420 255 700 827 (volání ze zahraničí) anebo přímo na letištní přepážce Travel Service/SmartWings na letišti Praha – Ruzyně (Terminál 1 a 2) .

Rezervace musí být k dispozici při telefonátu na call-centrum a musí být předložena při odbavení. Dostupnost letenek SmartWings na konkrétní lety závisí na jejich obsazenosti. Nabídka vztahuje na linky SmartWings od 1.9. 2009.

Krach SkyEurope: pomocná ruka ČSA – loterie o volná místa

České aerolinie nabízejí řešení cestujícím vybraných nízkonákladových společností (třeba SkyEurope), jejichž let byl zrušen nebo zpožděn a obávají se, že na svou schůzku nedoletí včas.

Stačí, když s původní letenkou zavoláte na +420 239 007 007 nebo navštívíte přímo kancelář Českých aerolinií v Terminálu 1 a 2 pražského letiště. Na základě předložení platné letenky na let nízkonákladové společnosti budete zaneseni na „stand-by“ čekací listinu na nejbližší let Českých aerolinií do destinace na původní letence a bude-li letadle ČSA místo, odletíte. Taková letenka může být vystavena nejdříve 24 hodin před původně plánovaným odletem.

Za jednu takto vystavenou letenku ČSA zaplatíte jednotnou cenu 50 EUR, resp. 1.400 Kč včetně všech poplatků.

Nabídka platí pro cestující, kteří si zakoupili letenku na let uvedených společností a destinací do 31.8.2009 včetně a platné do 31.12.2009.

1. 9. 2009 umřel SkyEurope

Dnešním dnem se uzavírá několikaletá epizoda nazvaná nízkonákladovka SkyEurope. Letecká společnost, která naučila nejen Čechy využívat levných letenek, ale třeba za ně i platit online. Měla jedinou vadu, svým majitelům za dobu existence SkyEurope nevydělal ani haléř zisku.

Dopřejme si minutu ticha za SkyEurope. A pak, pokud jste se v posledním půl roce zapojili do loterie zvané nákup letenek se SkyEurope, podívejte se na nabídky konkurenčních společností, které klientům SkyEurope nabízejí pomocnou ruku. Zatím to jsou WizzAir, SmartWings či ČSA.

Oficiální oznámení SkyEurope

Vážení cestující,

Dovolujeme si Vám oznámit, že SkyEurope pozastavilo prodeje letenek a náš provoz.

Ti z vás, kteří si zakoupili lety s kreditní kartou, prosíme Vás, aby jste se obrátili na vaši kreditní vydavatelskou banku a tak požadovat náhrady za nevyužité části letu se SkyEurope.

V případě, že jste zaplatili přímo společnosti SkyEurope jinými prostředky než kreditní kartou (např. bankovní převod, hotovost), vezměte na vědomí, že náhrada nemusí být možná.

Pokud jste si objednali letenky přes cestovní kancelář nebo organizátora, měli byste je kontaktovat je jako první.

Pokud jste si již na místo určení pronajali auto nebo hotel prostřednictvím obchodního partnera SkyEurope, můžete zůstat v hotelu nebo používat vozidlo v období původně dohodnuté. Berte však na vědomí, že si musíte hradit svuj zpáteční let s některou jinou leteckou společností na vlastní náklady.

Můžete také kontaktovat svého poskytovatele pojistných událostí o další poradenství a podporu.

Litujeme za nepříjemnosti, které Vám byly způsobeny.

SkyEurope se do Vídně již nejspíše nevrátí

Aerolinky SkyEurope se na letiště ve Vídni už možná nevrátí. A pokud ano, tak s menší kapacitou než původně. Tak alespoň prozatím vypadají dva nejpravděpodobnější scénáře vynuceného přesunu dopravce z Vídně do Bratislavy.

Společnost se totiž stále s letištěm Flughafen Wien na návratu nedohodla a lety dále odbavuje na letišti v Bratislavě. A sama přiznává, že z původního provizoria by se mohla stát definitiva. Přejme SkyEurope v Bratislavě i celkově hodně štěstí.

SkyEurope přesunula odlety z Vídně do Bratislavy, vratí se 19. srpna?

Z Vídně do Bratislavy přesunula odlety a přílety během víkendu nízkonákladovka SkyEurope. Vídeňské letiště odmítlo lety SkyEurope, fungujícího od konce června v režimu soudní ochrany před věřiteli, dále odbavovat a dalo ultimátum na zaplacení dluhů.

SkyEurope k přepravě cestujících mezi letištěm ve Vídni a Bratislavě najala autobusy české Student Agency. SkyEurope nakonec se zpožděním zaplatila i své závazky vůči vídeňskému letišti. Ve středu 19. srpna by se proto lety měly přesunout zpět do Vídně.

Jsme SkyEurope, důvěřujete nám? Pak máme 2 letenky za cenu 1

Minulý týden nabízel SkyEurope na všechny své lety zdarma letenky pro děti, nyní opět rozdává zdarma. Tentokrát 2 letenky za cenu 1.

Tato nabídka je platná pouze po zadání promokodu 2for1 během rezervace. Nevztahuje se na tarifu Flexible a lety SkyLink. Nevztahuje se na poplatek za platbu kartou a zavazadla. Rezervace: 21.7. 12:00 – 23.7. 24:00, 2009.

Akce na 2 letenky SkyEurope za cenu 1 se vztahuje na veškeré lety SkyEurope od 1. srpna do 24. října 2009.

Se SkyEurope mají vaše děti letenky zdarma!

SkyEurope to i nadále zkouší jak se dá. Nyní přišel s akcí, že až 8 vašich dětí do 12 let má letenky s jejich společností zdarma. Vybrat si můžete letenky SkyEurope do jakékoliv jejich evropské destinace a to můžete klidně letět až 24. října 2009.

Tato nabídka na letenky SkyEurope zdarma pro vaše děti je platná po zadání promokodu kids během rezervace a platí pro děti do 12 let včetně, doprovázené alespoň jednou dospělou osobou (platí i pro infanty). Pouze pro maximálně 8 dětí v jedné rezervaci. Nevztahuje se na poplatek za platbu kartou a zavazadla.

Tato akce SkyEurope platí od pátku 17. července 2009 do nedělní půlnoci 19. července 2009.

SkyEurope ztrácejí pasažéry a ČSA zdražuje letenky do Paříže a Amsterdamu

Problémy slovenských nízkonákladových aerolinek SkyEurope pokračují. Investora, který by je dostal z dluhů, se zatím nalézt nepodařilo, společnost také do včerejška neměla k dispozici letadlo, které právě kvůli dluhům blokovalo pařížské letiště Orly.

A to vše se již projevuje na zájmu cestujících – v červnu totiž se SkyEurope letělo 214 481 lidí, což je o výrazných 37,7 procenta méně než loni. V porovnání s červnem 2008 se snížila také přepravní kapacita, a to o 35,6 procenta. Obsazenost letadel pak klesla o 2,5 procentního bodu na 74,6 procenta. Podle agentury APA to oznámila společnost. (Celý příspěvek…)

SkyEurope se stébla chytá: kup 1 letenku a 1 dostanes zdarma!

Nízkonákladovky SkyEurope se snaží dostat z aktuálních finančních problémů, seč jí síly stačí. Pokouší se nejen sháněním investorů, ale i zákazníků, kteří ve SkyEurope pomalu ztrácejí důvěru. Na velký počet zákazníků totiž slyší i investoři.

Není divu, že nám dnes přistála v e-mailu žhavá nabídka na letenky od SkyEurope, kdy si koupíte 2 letenky SkyEurope a zaplatíte pouze 1. Tato akce se vztahuje na všechny destinace SkyEurope!

Vybírat si letenku může na lety SkyEurope mezi 18. červencem – 24. říjnem 2009 a o až do nedělní půlnoci 5. 7. 2009. Tato nabídka je platná pouze po zadání promokodu 2for1 během rezervace. Nevztahuje se na tarifu Flexible a lety SkyLink. Nevztahuje se na poplatek za platbu kartou a zavazadla.

SkyEurope zrušila tři lety

Letiště v Rumunsku a Bulharsku zadržela po jednom letadle nízkonákladových aerolinek SkyEurope, které v pondělí požádaly o ochranu před věřiteli.

Mluvčí společnosti Tomáš Kika ale tyto informace agentur popřel a dodal, že SkyEurope kvůli problémům pouze zrušila tři lety na lince Vídeň–Bukurešť.

Podle rakouské APA letiště v Bukurešti a Sofii zadržela letadla kvůli dluhům společnosti, ale po jednání stroje uvolnila. Letadlo ze Sofie do Vídně tak mělo pětihodinové zpoždění.

Kvůli dluhům od pondělí zadržuje jedno letadlo SkyEurope pařížské letiště Orly. SkyEurope mimo jiné zrušila úterní večerní let z Bukurešti.

Problémy SkyEurope: otázky a odpovědi

Slovenská nízkonákladovka SkyEurope na sebe před pár dny vyhlásila bankrot a soud v Bratislavě jí přiznal ochranu před věřiteli. V souvislosti s těmito potížemi SkyEurope vás napadne mnoho otázek, zkusme si zodpovědět na ty nejčastější.

Ovlivní současný režim »ochrany před věřiteli« cestující SkyEurope?

Není překvapivé, že SkyEurope tvrdí, že zákazníci aktuální potíže vůbec nepocítí a všechny lety mají proběhnout beze změn a cestující se nemají čeho obávat minimálně na dobu 3 měsíců. Pokud jste zaznamenali případ zadrženého letadla SkyEurope na francouzském letišti Orly, asi tomu také nebudete věřit. (Celý příspěvek…)

Bankrot SkyEurope: soud přiznal SkyEurope ochranu před věřiteli

Nízkonákladová letecká společnost SkyEurope Airlines dnes ohlásila bankrot. Soud v Bratislavě už firmě přiznal ochranu před věřiteli, aby měla čas dál jednat s potenciálními investory a sehnat peníze na splacení svých dluhů.

Klienti by neměli být nijak postiženi. SkyEurope slibují, že pod ochranou soudu zachovají provoz podle letového řádu, dodrží závazky z prodeje letenek a udrží pracovní místa.

Situace SkyEurope není překvapivá. V posledních měsících aerolinky platily svým dodavatelům čím dál později.

Bav se díky SkyEurope: letní nabídka letenek za 22 euro

Léto doma? Nuda! Jseš si jistej, že chceš zůstat toto léto doma? SkyEurope Airlines nabízí všechny destinace za speciální cenu 22 euro, jednosměrně včetně poplatků. Pospěš si – místa se rychle vyprodávají!

Akce na levné letenky SkyEurope platí do půlnoci 21. června, rezervovat můžete lety SkyEurope z období 14. července až 24. října 2009.

SkyEurope: pouze tento víkend sleva letenek až o 50 %

Nízkonákladovka SkyEurope nabízí na tento víkend speciální nabídku, kdy na vybraných letech snížila ceny letenek až o 50 %. Tato cenově výhodná nabídka SkyEurope platí pro vybrané lety od 15.června – 15.července 2009. Jde o lety z Prahy do Catanie, Dubrovníku, Neapole, Benátek a Malagy.

Využít slevy až 50 % na letenky SkyEurope můžete od pátku 12:00 do nedělní půlnoci.

SkyEurope shánějí investora

Slovenské nízkonákladové aerolinie SkyEurope potřebují investici ve výši zhruba 20 milionů eur (540 milionů korun). Uvedl to generální ředitel společnosti Jason Bitter. SkyEurope podle něj jedná se třemi investorskými skupinami, přičemž jednání chce ukončit do konce letošního roku.

Přežije SkyEurope rok 2009? Skrze inzeráty v českém tisku se již organizují jejich věřitelé.

100 000 letenek SkyEurope za 19 euro: lék na deštivé počasí

Odreagujte se od současného, ne příliš příznivého květnového počasí a nechte se unést ve svých představách na teplejší dny a váš výlet po Evropě. Nízkonákladovka SkiEurope vám to umožní.

Pravě od poledne dnešního dne, tj. 29. května, až do do půlnoci 31. května si může vybrat ze 100 000 letenek SkiEurope za 19 euro. Vybírat si můžete ze všech destinací SkyEurope a to na lety mezi 15. červnem až 24. říjnem.

Tak kam si díky levným letenkám od SkyEurope zaletí tentokráte?

Mají SkyEurope to nejhorší za sebou? V pololetí snížily ztrátu

Středoevropská nízkonákladová letecká společnost SkyEurope v prvním finančním pololetí meziročně snížila provozní ztrátu bez zahrnutí jednorázových položek o 26,7 procenta na 26,5 milionu eur (zhruba 700 milionů korun).

Provozní tržby společnosti nicméně v pololetí končícím v březnu klesly o 16 procent na 84,8 milionu eur. Průměrný příjem na jedno sedadlo však stoupl o 13 procent.

SkyEurope je největším nízkonákladovým dopravcem na pražském ruzyňském letišti a za loňský rok i druhým největším dopravcem na Ruzyni vůbec. Aerolinie za svou šestiletou existenci nikdy nevykázaly zisk.

Levné letenky SkyEurope Airlines: po Evropě již od 33 euro, k moři od 44 euro

Chcete si zaletět na nějaký příjemný eurovíkend nebo si poležet v období od 15. června do 30. září 2009 u moře? Pak právě pro vás je tu nabídka SkyEurope Airlines, která v těchto dnech nabízí lety po Evropě již od 33 eur, k moři pak již od 44 eur.

Ceny jsou za jednosměrné letenky SkyEurope Airlines a zahrnují letištní poplatky a taxy. Nabídka je omezena volnými místy. Nevztahuje se na poplatek za platbu kartou a zavazadla.

SkyEurope: jednosměrné letenky od 29 euro na podzimní lety

Chcete si na podzim 2009 zaletět někam po Evropě se SkyEurope? Využijte jejich aktuální akce na lety 1. září až 24. října 2009, kdy můžete letenky SkyEurope pořídit jedním směrem již od 29 euro včetně poplatků. Jednosměrně, zahrnuje letištní poplatky a taxy. Nabídka je omezena volnými místy. Nevztahuje se na poplatek za platbu kartou a zavazadla.

Rezervaci však musíte uskutečnit v období od 19. do 24. dubna 2009.

SkyEurope v Praze zatím prodávají více než Wizz Air

V souboji nízkonákladových aerolinií SkyEurope a Wizz Air o nízkonákladovou jedničku na pražském letišti si vede lépe slovenská SkyEurope. Zatímco maďarský Wizz Air prodal na pražské linky od ledna sto tisíc letenek, SkyEurope zhruba třiapůlkrát více.

Bez zajímavosti není, že zatímco před rokem provokovala letecká společnost Ryanair polské aerolinky LOT. Nyní má na některých letadlech napis: Bye Bye SkyEurope.

SkyEurope bude létat už jen s vlastními letadly

Nízkonákladová letecká firma SkyEurope chce do konce května ukončit všechny
pronájmy letadel od jiných dopravců a začít létat pouze vlastními letadly. Firma v nejbližší době získá až pět strojů Boeing 737-300, které jí mají spolu se stávajícími šesti letadly zajistit pokrytí všech linek. Řekl to mluvčí Tomáš Kika. Podle něj SkyEurope získá na leasing starší zmodernizovaná letadla se zcela novým interiérem. SkyEurope se dostala do problémů letos v lednu, kdy jí firma Gec as ze dne na den zabavila šest letadel.

Podaří se SkyEurope získat zpět tímto krokem důvěru cestujících, kterým díky problémům s letadly v posledních týdnech a měsících velmi ráda rušila zabookované lety? Uvidí se.

CK Fischer a Senator Travel ukončili spolupráci se SkyEurope

Cestovní kanceláře CK Fischer a Senator Travel přestaly spolupracovat s nízkonákladovkou SkyEurope. Píšou to dnešní Hospodářské noviny. Společnost SkyEurope, která má základny kromě Prahy i v Bratislavě a Vídni, zrušila od ledna přes stovku letů.

Ředitel cestovky Senator Travel Martin Lehký listu potvrdil, že v poslední době se začaly objevovat problémy s rušením letů, nejčastěji do Londýna, Amsterdamu a Benátek. Nabídku eurovíkendů se SkyEurope se cestovka z toho důvodu rozhodla nadále nezařazovat.

Stále více se šíří spekulace, že druhý největší letecký dopravce z pražské Ruzyně SkyEurope brzy skončí. Za únor společnost prodala necelých 161.000 letenek, což je o 37 procent méně než před rokem.

Se SkyEurope létá stále méně lidí

Společnosti SkyEurope výrazně klesá od října 2008 počet pasažérů. Tedy již pátý měsíc za sebou. K největšímu poklesu došlo přitom v únoru 2009. SkyEurope přepravil necelých 161 tisíc pasažérů, což bylo o 36,9 procenta méně než v únoru roku 2008.

SkyEurope to zdůvodňuje dopady ekonomické krize. Tento pokles se dle vyjádření kompetentních lidí ze SkyEurope daří kompenzovat částečně tím, že cestující si kupují dražší letenky. SkyEurope s poklesem cestujících dopředu počítal a proto snížil postupně od konce minulého roku počet letadel z 15 na 11 strojů, zároveň došlo k přeskupení některých linek a odleových časů.

V případě pražského letiště chce SkyEurope těžit hlavně z linek do Paříže, Říma a Milána. Naopak plánuje mírně utlumit letenky do Anglie.

Nejlevnější letenky SkyEurope na jednom místě

Nebaví Vás se už probírat takřka nepřebernou nabídkou nízkonákladovky SkyEurope a zajímají Vás logicky jen ty skutečně nejlevnější letenky? SkyEurope jde vstříc požadavkům svých klientů a tak zavedl novou funkci Nejlevnější letenky.

Vyberte si tedy svoji oblíbenou destinaci z nabídky SkyEurope a zjistěte, jaké jsou do ní nejlevnější letenky.

Za tip na novinku v nabídce SkyEurope děkuji jednomu z čtenářů, který zanechal tip v komentářích pod článkem.

SkyEurope doplní svoji flotilu o 16 let staré boeingy

Během února a března zařadí SkyEurope do své flotily 7 strojů Boeing, kterými se snaží vyřešit aktuální nedostatek letadel. Nepůjde však o nové stroje, jak bylo u SkyEurope dosud zvykem, ale o 16 let staré Boeingy.

Jde o jistý paradox, neboť se SkyEurope dosud pyšnil sloganem, že disponuje nejmladší flotilou na světě. Zařazením těchto „staříků“ se však SkyEurope dostane na opačnou stranu barikády.

Dvě „nová“ letadla Boeing budou po zkrachovalé litevské charterové společnosti flyLAL, dalších 5 strojů získá od United Airlines.

SkyEurope šetří … i na laku

Tyto „nové“ stroje SkyEurope poznáte v jejich flotile velmi snadno, v rámci úspor budou čistě bílá s modrým nápisem SkyEurope. Firma tak ušetří značnou sumu za lakování letadle.