SmartWings začnou létat z Ostravy a Brna

Od června 2007 začnou nově létat nízkonákladové aerolinky SmartWings, které patří pod charterového dopravce Travel Service, i z Brna a Ostravy. Přímé lety z těchto měst budou do španělské Girony a řecké Soluně.

„Z obou měst budeme létat dvakrát týdně od června do září,“ uvedla mluvčí Travel Service Vlaďka Dufková.

Charterové lety už z obou měst létají. Travel Service je pouze nyní propojí s nízkonákladovou společností SmartWings. Ve výsledku tedy budou v jednom letadle sedět klienti cestovních kanceláří letící na dovolenou, ale i lidé, kteří si koupi letenku přes SmartWings jako individuální cestovatelé.

Podobný způsob je u SmartWings běžný pro některé další lety z Prahy.

Podobně svá letadla obsazuje i letecká společnost SkyEurope, která letos začala spolupracovat s cestovní kanceláří Vítkovice Tours.

Pro SmartWings jsou lety z Ostravy či Brna jedna z možností, jak zvýšit počet pasažérů v letadle, protože v Praze díky souboji s další nízkonákladovou konkurencí ztrácí.

Díky tomuto konkurenčnímu boji, SmartWings některé destinace již zrušila nebo zásadně omezila počet spojů. Smartwings chce létat pravidelně z Prahy i do Moskvy, ale zatím na linku nedostala patřičné povolení.