Letenky Tipy & Triky: levné a online letenky od Tipy & Triky

Aktuální články a letenky Tipy & Triky

Neplaťte za letenky více, než musíte! Nekupujte si (ne)výhodné pojištění!

Při rezervaci letenek se velmi často můžete setkat s praktikami, kdy se vám prodejce spolu s letenkou pokusí prodat i cestovní pojištění. Pro něj je to pár set korun do kapsy navíc, pro vás zajištěné pojištění léčebných výloh, úrazu či zrušení cesty. Ovšem takové, které nemusí zcela opovídat vašim požadavkům, takže vám nezbyde, než si zřídit ještě pojištění druhé.

Ochrana před touto nechtěnou koupí je přitom jednoduchá. V průběhu rezervace letenky je třeba kontrolovat, co vše si kupujete. Nechtěného cestovního pojištění se zpravidla zbavíte jediným kliknutím.

flightradar24.com aneb kdo mně to zrovna letí nad hlavou

Máte vyzvednout někoho na letišti a příletům a odletům letadel z jednotlivých letišť příliš nevěříte? Pak právě pro vás je skvělá online aplikace flightradar24.com, která vám v reálném čase ukazuje, kde se které letadlo právě nachází.

Flightrader24.com je taková aplikace pro hračičky, kteří se vždy chtěli stát vedoucími v řídících věžích na letišti a z nějakého důvodu se jim to nepoštěstilo. Lze si opravdu vyhrát, různě poklikávat na jednotlivá letadélka, aby člověk zjistil, kam tohle zrovna letí, jakou má výšku, jaká letecká společnost, občas i jeho fotku. Zkrátka mraky informací. Tak příjemnou zábavu :)

P.S.: jsou tam i letadla dopravní, nikoliv pouze pro přepravu lidí.

Na co máte nárok při zpoždění letadla


Kdy máte nárok na náhradu

  • v případě letů o délce nejvýše 1 500 kilometrů musí být let oproti plánovanému času odletu zpožděn o dvě hodiny nebo více
  • v případě všech letů v EU delších než 1 500 kilometrů a všech ostatních letů o délce od 1 500 kilometrů do 3 500 kilometrů musí být let oproti plánovanému času odletu zpožděn o tři hodiny nebo více
  • v případě všech ostatních letů musí být zpoždění o čtyři hodiny nebo více

(Celý příspěvek…)

Ideální čas na cestování: Velikonoce a dva prodloužené květnové víkendy

Nevíte kdy se utrhnout ze svého běžného života a vydat se na cesty po Evropě? Pak věřte, že ideální čas na podobný výlet je již za nedlouho. Ideální čas na jarní cestování po Evropě jsou Velikonoce a dva prodloužené květnové víkendy.

A měli byste si pospíšit, abyste ještě našli volná místa v letadlech nízkonákladových leteckých společností jako Clic4Sky (všechny letenky za 1390 Kč), SkyEurope, Ryanair, Wizz Air (nová nízkonákladovka z Prahy od února 2009, letenky od 269 Kč) a dalších.

Neváhejte a létejte poznat jarní atmosféru u našich sousedů.

SeatGuru.com – už si nikdy nevyberete v letadle špatné místo

Taky jste zažili ten pocit, kdy jste letěli dálkový let, třeba z Prahy do jihokorejského Soulu a protože jste neodhadli, které místo je v letadle nejlepší, tak jste si cestu pěkně protrpěli?

Chcete těmto zážitkům předejít? Pak stačí jediné, než si zakoupíte letenku a vyberete konkrétní sedadlo v letadle, navštívit server SeatGuru.com. Zde si vyberete leteckou společnost, typ letadla a pak na názorné mapce rozložení sedadel uvidíte, která jsou nejlepší a kde sedět je spíše pekelné utrpení.

Přejem Vám příjemný let.

sťažnosti SME.SK: podělte se o své zážitky s reklamací

Zajímá Vás přistup jednotlivých leteckých společností či letišť k reklamacím jejich služeb zákazníky? Pak Vám může posloužit služba Sťažnosti, zastřešená slovenským zpravodajským portálem SME.SK

Aktuálně příliš velké spektrum reklamací z leteckého odvětví nenabízí a tak se může zdát, že problémy má jen Ryanair a SkyEurope, ale věřím, že v brzké době se obsah této služby ještě více rozšíří, ať pozitivními, tak negativními reklamacemi.

Zbavte se strachu z létání v kursu ČSA

Patříte mezi lidi, kteří mají panický strach z létání? Zkuste se ho zbavit v kursu pořádaném ČSA, kdy se vám a vašim obávám bude po 7 hodin věnovat profesionální tým složený z pilotů a stevardek. A co, že za to? Zaplatíte lehce pod 7 000 Kč.

Pokud Vás zajímají další informace o kursech ČSA proti strachu z létání, pak navštivte www.letanibezstrachu.cz

Ušetřete na letenkách Click4Sky až 700 Kč díky Letenkář.cz

Tak nám česká měna neustále posiluje, jak píší média – česká koruna dnes prolomila magickou hranici 17 korun za dolar a je každým dnem pevnějším. Proč toho tedy nevyužít při nákupu levných letenek od Click4Sky a ještě na nich ušetřit až 700 Kč.

Nevěříte? Ale ano, lze to. Ti bystřejší z vás již z prvního odstavce jistě tuší, jakým směrem se tento tip na levné letenky Click4Sky bude ubírat. Ano, využijeme sílící české koruny a oslabujícího eura a libry. Takže si levné letenky Click4Sky nekoupíme za neměnných 1990 Kč, ale za 49 liber (cca 1600 Kč) nebo 69 eur (cca 1700 Kč). A protože u Click4Sky si na uplatnění této ceny musíte koupit u nich i zpáteční, tak si cenu za tyhle levné letenky vynásobte dvěmi a zjístíte, kolik ušetříte.

související články o levných letenkách Click4Sky na Letenkář.cz

- Click4Sky – letenka za 994 Kč do Amsterodamu, Říma, Milána, Londýna, Dublinu, Bratislavy či Bruselu

Máte vlastní tipy, jak ušetřít na létání po Evropě či do světa? Napište nám. Vaše zkušenosti a znalosti nás zajímají, rádi je publikujeme.

Refundace refundovatelných letenek

Rezervace letenk je dnes velmi snadná. Většina leteckých společností doporučuje rezervace přes internet. Láká přitom speciálními akcemi – letenky jsou často k mání zdarma či za pár stovek, nakoupíte-li okamžitě. K ceně se ovšem během rezervace nakumulují letištní a jiné poplatky, takže letenka nakonec nějaký ten tisíc stojí.

Cestující v případě lákavé nabídky nezřídka nejprve rezervuje let a teprve potom kontroluje diář, zda vůbec má čas. Pokud ovšem „bookoval“ letenku za velmi nízkou cenu, je u ní obvykle napsáno „nerefundovatelná“. Většina lidí v se těchto případech zaplacené peníze se svěšenou hlavou odepíše. Dělá ovšem chybu!

Nerefundovatelná cena letenky zdarma je jedna věc, zaplacených patnáct stovek poplatků věc úplně jiná. Většina aerolinek – z pochopitelných důvodů – zatajuje, že vždy MUSÍ vrátit všechny poplatky a náklady přidané k ceně letenky. Tyto poplatky si účtuje letiště, avšak pouze za cestující, kteří nastoupili do letadla. To znamená, že cestující, který se neobjevil na letišti, vydělal letecké společnosti peníze navíc, protože tyto poplatky už zaplatil předem. Zejména v případě nízkonákladových aerolinek jsou tyto poplatky vyšší než cena samotné letenky, a proto stojí za to chtít tyto peníze zpět.

Nová éra komfortu na palubách Emirates – sedačky jako pohodlná lůžka

Do boje o zákazníky z vysoce konkurenčního a prestižního segmentu obchodních cestujících nasadily již v srpnu dubajské aerolinie Emirates Airlines silnou zbraň – zcela novou generaci sedadel, která lze jednoduše změnit v pohodlná lůžka.

Tato investice je jedním z klíčových bodů nedávno spuštěné série zdokonalování produktu Emirates Airlines, jež na kvalitě služeb postavila svoji filozofii a jež sbírá jedno prestižní ocenění za druhým. Očekává se, že díky novým vylepšením získají Emirates Airlines přízeň nových zákazníků cestujících na dlouhé vzdálenosti.

Počátkem roku by mělo být novými sedačkami vybaveno všech 12 současných Boeingů 777-300 jež má společnost Emirates Airlines ve flotile, standardem se stanou i pro všechny další stroje tohoto typu, které si aerolinky u Boeingu objednaly. (Celý příspěvek…)

Zjistěte si odlet či přílet z Letiště Praha pomoci SMS

Po zavedení novinek v odbavování přineslo Letiště Praha další službu, kterou přivítají jak cestující, tak lidé, kteří své blízké na letiště odvážejí či pro ně jedou. Jedná se o informační SMS s klíčovým slovem LET.

Postup je velmi jednoduchý. Zájemci stačí napsat SMS ve tvaru LET a poté číslo konkrétního letu (např. LET SK 4737) a odeslat na číslo 900 06 09. Obratem mu přijde SMS, která bude obsahovat podrobné informace o daném letu. Konkrétně se jedná o termín a hodinu plánovaného odletu či příletu, destinaci, odkud či kam dané letadlo směřuje, předpokládaný čas odletu nebo příletu, příslušný terminál a typ letadla.

Cena jedné SMS je 9 Kč, včetně DPH. Tedy částka vzhledem k ceně vašeho času, jistě zanedbatelná.