Letenky Tuřany Brno: levné a online letenky od Tuřany Brno

Aktuální články a letenky Tuřany Brno

Letišti Brno Tuřany dominují spoje do Londýna

Letiště Brno v Tuřanech loni odbavilo téměř 535 tisíc cestujících, meziročně o zhruba 22 tisíc méně.

Největší zájem zaznamenalo letiště od července do září, kdy z něj odletělo nebo přiletělo sto tisíc. Letos se rozšíří nabídka spojení do Moskvy a charterové lety poprvé zamíří z Brna do Portugalska. (Celý příspěvek…)

Brněnské letiště odbavilo rekordních 557,5 tisíce lidí

Letiště Brno–Tuřany odbavilo loni rekordních 557,5 tisíce cestujících, o 150 tisíc více než předloni. Počet odbavených klesal od roku 2008, kdy poprvé překročil hranici půl milionu. V Brně vzrostl i pohyb letadel, tedy počet vzletů a přistání. Loni jich bylo 26 tisíc, asi o tisícovku meziročně více.

Brněnské letiště Brno Tuřany využije rekordní počet lidí

Brněnské letiště odbaví letos rekordních 550 tisíc cestujících. V předchozích letech přitom jejich počet klesal. Loni prošlo letištěm kolem 400 tisíc pasažerů. Pokles se podle vedení letiště podařilo zastavit i přesto, že vypadla linka ČSA do Prahy. Nahradily ji některé linky do evropských měst a výrazně se zvýšil provoz z Moskvy a Petrohradu. Tuřanské letiště proinvestuje v příštích dvou letech 170 milionů korun z unijních peněz. Půjdou do nové hasičské stanice, výměny plotu, obnovy komunikací či kamerového systému.

Letiště Brno jedná s Lufthanskou o spojení se světem

Poté, co letiště Brno Tuřany přišlo o letecké spojení s Prahou, které zajišťovala společnost ČSA, začalo jednat s německou Lufthansou, aby letecké spojení města se světem zajistila. (Celý příspěvek…)

Od 16. prosince nový spoj z Brna do Eindhovenu, díky Wizzair

Brněnské letiště Tuřany se začíná stávát čím dál zajímavějším a to rozšiřováním linek, které z něj létají. Nově se můžeme těšit na přímé spojení Brna s Holandskem, konkrétně městem Eindhoven. O tuto linku se postará WizzAir a poprvé vzlétne 16. prosince. Následně pak 2x týdně vždy v pondělí a pátek. Již nyní si můžete zakoupit letenku za 431 Kč jedním směrem.

Růst počtu odbavených na letišti Brno Tuřany

63 procent činil nárůst odbavených pasažérů na letišti Brno Tuřany v letošním prvním čtvrtletí a dosáhl počtu téměř sto tisíc.

Z Brna se nově létá i do španělského Alicante

Z Brna začala létat v neděli nová linka do španělského přístavního města Alicante. Provozuje ji společnost Ryanair. Bude létat dvakrát týdně, v neděli a v úterý. Spojení s Alicante plánuje Ryanair zatím na turistickou sezonu.

Letiště Brno: Moscow Airlines přestaly létat do Brna

Aerolinie Moscow Airlines, které létaly na lince Brno – Moskva zkrachovaly a logicky tak ukončily provoz na této trase. O převzetí linky usilují aerolinky Yakutia Airlines a UTair. Od 27. března naopak nově spojí Brno s Moskvou i Petrohradem společnost Czech Connect Airlines, jak jsme před pár dny na Letenkáři psali.

Ryanair rozšíří provoz na brněnském letišti

Společnost Ryanair ústy své obchodní a marketingové manažerky pro Německo, Rakousko, Holandsko a ČR Henrike Schmidtové na tiskové konferenci v Brně 17. srpna oficiálně oznámila, že od prvního listopadu rozšíří letový provoz na brněnském letišti. Se zahájením zimního letového řádu začne Ryanair třikrát týdně – vždy v pondělí, středu a sobotu – provozovat pravidelnou linku Brno–Miláno (Bergamo). Kromě toho rozšíří provoz stávající linky do Londýna-Standstedu z dosavadních čtyř na sedm letů týdně.

Ředitel Let iště Brno Tomáš Plaček označil tento krok společnosti Ryanair za významný pro další provoz brněnského vzdušného přístavu. Z pouhých čtyř letů týdně do Londýna se nyní počet odletů letadel Ryanairu zvyšuje o více než 300 procent. „Destinace severní Itálie je u nás velmi žádána nejen turisty, ale také obchodní klientelou. Navázání leteckého spojení z Brna na letiště Bergamo je také významným mezníkem v dlouholetých partnerských vztazích Jihomoravského kraje s provincií Bergamo,“ řekl Plaček. Informoval, že přesný letový řád včetně časů odletů a příletů bude zveřejněn později.

Wow, od léta 2010 z Brna přímo na ostrov Rhodos a Palma de Malorcu

Velmi příznivou informaci zveřejnila v minulých dnech nízkonákladovka Smart Wings, ta zní, že od léta 2010 bude létat přímým letem z letiště Brno Tuřany na řecký ostrov Rhodos a také do Španělska na Malorku, konkrétně půjde o letenky na Palma de Malorcu.

Takže kdo nepotřebuje si vše nechat vyřídit cestovní kanceláří, může si už nyní plánovat letní trip po Řecku a Malorce, a kupovat letenky.

Letišti Brno Tuřany ubyli v roce 2009 cestující

Loni brněnské letiště odbavilo 440 850 cestujících, což je o 13 % méně než předloni. V hospodářském roce do letošního dubna proto čeká pokles obratu o šest až deset procent zhruba na 240 až 250 milionů korun.

Brněnské letiště Tuřany ukončí provoz hlučných letadel

Letiště v Tuřanech ukončí noční provoz nejhlučnějších typů letadel. Vyšlo tak vstříc starostům z okolních obcí, jejichž obyvatelům vadí nadměrný hluk v nočních hodinách. Omezení se týká doby mezi desátou hodinou večerní a šestou ranní.

Ryanair omezí počet letů do Londýna z brněnského letiště Tuřany

Ryanair od října 2009 skončí s každodenními lety do Londýna z letiště Brno Tuřany. Pravidelné lety chce omezit jen na čtyři dny v týdnu.

Letiště Brno Tuřany má méně cestujících

Brněnské letiště v Tuřanech odbavilo v únoru 15 600 cestujících, což je o 16 procent méně než za stejné období vloni. Za poklesem není podle ředitele Tomáše Plačka krize, ale absence zrušené linky do španělské Gerony, kterou loni v únoru cestovalo čtyři tisíce lidí. Dočkáme se její obnovy?

Letiště Brno Tuřany odbavilo již půl milionu cestujících

Mezinárodní letiště v Brně Tuřanech letos odbavilo již přes půl milionu cestujících, což je nejvíce za jeho 50 letou historii.

Pro srovnání, Praha Ruzyně by měla letos překročit hranici 13 milionů cestujících a ostravské letiště Leoše Janáčka v Mošnově zhruba 332 tisic.

O největší podíl z půl milionu cestujících se postaral let Brno – Londýn a turistické chartery.

Ryanair minimálně na zimní sezonu ruší let z Brna do Gerony

Nízkonákladová letecká společnost Ryanair, která provozuje velmi oblíbený let z Brna do španělské Gerony (odkud je cca 100 km do Barcelony), se rozhodla tento spoj ze svého zimního letového plánu vyřadit.

Jestli je to pouze dočasné přerušení, či konec tohoto spoje, je pouze otázkou ve hvězdách. Brněnské letiště v Tuřanech zatím přímou odpověď na tento dotaz od Ryanairu nedostalo.

Na jaře 2009, nový spoj z Brna do chorvatského Zadaru

V jarním období roku 2009 začne fungovat nové letecké spojení z Brna do chorvatského Zadaru. Provozovat jí však nebude Ryanair, jak by se mohlo dle brněnského letiště zdát, ale blíže neurčená soukromá letecká společnost ze Slovenska.

Letadla na lince Brno – Zadar budou létat pouze během turistické sezóny, kdy půjde o menší vrtulová letadla o kapacitě 50 lidí.

Chorvatský Zadar tak bude již pátým městem, do kterého bude létat přímý spoj z Brna.

Letiště Brno – spustí Ryanair další spoj, tentokrát do Říma?

Jak se zatím zdá, brněnské letiště je pro Ryanair velmi dobré stanoviště. Poté co z něj odlétají jeho letadla plná Čechů do Londýna a španělské Girony (město, co by kamenem dohodil od Barcelony) se začíná proslýchat o třetím spoji Ryanairu z tohoto letiště. Další destinací, kterou by si mohli nejen brněnští cestovatelé oblíbit by se měl stát Řím.

Představitelé Ryanairu však na dotazy novinářů ohledně tohoto nového spoje do Říma mlčí a tak si je třeba počkat na některou z dalších tiskových konferencí. Nic o tomto spoji neví ani na brněnském letišti, kde pouze tuší o připravovaných linkách na sever Itálie, kdy se mluví o Bergamu u Milána.

Ryanair se stal na brněnském letišti klíčovým dopravcem. Jen na lince mezi Brnem a Londýnem přepravil v roce 2007 téměř 120 tisíc lidí, více než čtvrtina všech brněnských pasažérů za tento rok.

Uvidíme co tedy Ryanair vymyslí a jaké nasadí ceny? Kam byste rádi za levný peníz letěli z Brna vy?