Letenky United Airlines: levné a online letenky od United Airlines

Aktuální články a letenky United Airlines

United Airlines se jedna rozbitá kytara krutě nevyplatila (video)

Pokud se čas od času vydáte na své cesty letadlem, možná se to stalo již i vám, že vám letecká společnost poškodila při přepravě zavazadla. Velmi neobvykle se s podobnou situací vypořádal kanadský hudebník Dave Caroll, kterému letecká společnost United Airlines poškodila jeho kytaru v hodně 3 000 dolarů.

Dave Caroll nelenil a složil country píseň „United Breaks Guitars“ (United ničí kytary) a vystavil její klip na YouTube.com. Díky tomu udělal United Airlines „reklamu“, kterou si pustilo již 3,8 milionu lidí

Společnost United Airlines přislíbila zaplatit zpěvákovi náhradu teprve poté, co se na internetu objevila jeho píseň. Ta se stala pro pověst aerolinek hotovou katastrofou. (Celý příspěvek…)

United Airlines chtějí koupit 150 letadel

United Airlines zvažují, od koho nakoupí 150 nových letadel. Třetí největší americký dopravce už prý požádal výrobce Boeing a Airbus, aby mu předložili své nabídky na prodej velkých i menších strojů. Pokud se s někým dohodne, mohla by se smlouva podepisovat už na podzim.

Flotila United Airlines čítá skoro 400 letadel. Na krátké a střední vzdálenosti používá dopravce stroje od Airbusu, na dlouhé lety výrobky Boeingu

United Airlines proti obezitě

Americké aerolinky United Airlines zavádějí tvrdá opatřen proti příliš obézním pasažérům. Ti budou vykázáni z plně obsazeného letadla a budou si muset koupit dva lístky na následující let. Pasažér má nicméně možnost let zrušit bez poplatků. Pokud bude letadlo volné, může obézní cestovatel využít dvou sedadel bez zvlášního příplatku. United Airlines tímto krokem následuje dalších osm aerolinek včetně Continental, Delta Airlines, JetBlue nebo například Southwest.

Důvodem změn jsou podle mluvčího United Airlines stížnosti od cestovatelů, kteří seděli vedle příliš mohutných spolucestujících.

Jídlo za peníze nově již i na dálkových letech

Zvykli jste si na dálkových letech na komfort v podobě jídla a pití zdarma? Již brzy nejspíše o tento komfort přijdete. Jako první s touto novinkou přišla letecká společnost United Airlines.

Od 1. října 2008 bude tato novinka zavedena v ekonomické třídě United Airlines na letech mezi Washingtonem a Evropou. Hladovci si budou muset připlatit od 6 do 9 dolarů za sendvič nebo salát. Zdarma zůstanou jen nealkoholické nápoje. Za jídlo nebudou muset platit jen cestující v obchodní a první třídě.

Vše při starém, tedy malé jídlo na občerstvení zdarma zůstává v ekonomické třídě pouze u letu z Washingtonu do Kuvajtu a na nonstop linkách United Airlines do Evropy z jiných amerických měst než z Washingtonu.