Ve Vodochodech má vyrůst další letiště, kraj záměr podporuje

Ve středočeském kraji vznikne za tři roky další mezinárodní veřejný airport,který má postupně odbavit až 3,5 milionu cestujících ročně. To je třikrát víc ,než se původně předpokládalo. Projekt, který investiční skupina Penta předložila začátkem měsíce úřadům, počítá s rozšířením pojezdových drah i výstavbou nové odbavovací haly.

Zatímco privatizace a další rozvoj letiště v Ruzyni jsou sociální demokracii a jejímu středočeskému hejtmanu Davidu Rathovi doslova trnem v oku, vybudování dalšího leteckého přístavu na opačném konci metropole u Odolene Vody Rath podporuje. Rath by dle informací deníku E15 předpokládaný rozvoj Letiště Praha nejraději zastavil, o to víc pak rozšířil terminál u Odolene Vody. Zdůraznil však, že se investor musí dohodnout s dotčenými obcemi.

V současnosti probíhá veřejné projednávání EIA, tedy studie o vlivu na životní prostředí. Toho využívají starostové, kteří sepisují protestní petice. Penta chce vybudovat letiště především pro nízkonákladové a charterové přepravce, který nebude určen k přestupování.