Letenky Vodochody: levné a online letenky od Vodochody

Aktuální články a letenky Vodochody

Letiště Vodochody odmítá další připomínky starostů

Vedení Letiště Vodochody odmítlo připomínky, které vznesla Iniciativa Stop letišti Vodochody ke druhé verzi studie vlivu letiště na životní prostředí (EIA). Iniciativa vyjádřila obavy z nepřetržitého provozu letiště, prodloužení dráhy i pohybu velkých letadel. Ředitel letiště Martin Kačur
připomínky označil za pokusy hrubým způsobem zasahovat do projednávání studie EIA.

Letiště Vodochody: Ryanair, WizzAir, easyJet, Air Berlin, flyNiki či Travel Service

Dle informací serveru motejlek.com, v roce 2013, kdy má začít ostrý provoz letiště Vodochody (kdoví však jestli, obyvatelé stále bouří, že nic takového nechtějí), začnou na tomto letišti přistávat letadla následujících aerolinek: Ryanair, WizzAir, easyJet, Air Berlin, flyNiki či Travel Service.

Dvojnásobně nižší letištní poplatky oproti letišti Praha Ruzyně, jsou jednoduše lákavé, zvláště tak blízko u Prahy. Hlavně letiště ve Vodochodech dostavět.

Rozšíření letiště Vodochody zamítnuto občany

Občané v referendu odmítli rozšíření letiště Praha Vodochody. Celkem 96 procent hlasujících obyvatel obce Chvatěruby a 99 procent obyvatel obce Zlončice odmítlo v referendu záměr společnosti Penta Investments rozšířit letiště ve Vodochodech. Při účasti 57 procent, respektive 64 procent jsou referenda platná a závazná.

Letiště Vodochody chce nalákat levné aerolinky a být konkurencí Ruzyni

Letiště Vodochody se hodlá zaměřit zejména na nízkonákladové a charterové lety. Chce na nich odbavit o dva miliony lidí víc, než plánovalo. Společnost Penta, která letiště vlastní už předložila úřadům projekt, který počítá s vybudováním dalších pojezdových drah umožňujících zvýšení kapacity vzletové a přistávací dráhy.

Podoba letiště Vodochody má být maximálně přizpůsobena potřebám nízkonákladových aerolinií. Počítá s jednoduchým systémem provozních ploch, díky kterému se letadla nebudou muset příliš dlouho zdržovat. Terminál ve Vodochodech navíc nebude určen k přestupování. (Celý příspěvek…)