World Airline Awards – nejlepší jsou Cathay Pacific, Evropě vévodí Swiss Air

Anketu World Airline Awards každoročně pořádá britská nezávislá organizace Skytrax. Služby jednotlivých leteckých společností z celého světa hodnotí sami cestující. Průzkum byl realizován v průběhu 8 měsíců (srpen 2008 až březen 2009), hodnocení provedlo 16,2 milionů cestujících 97 různých národností. Ceny byly rozdány 1. dubna v Hamburku ve 34 kategoriích. ČSA v této anketě obhájily již potřetí titul nejlepší aerolinie ve střední Evropě.

Nejlepší leteckou společností na světě se staly hongkongské aerolinky Cathay Pacific, na druhém místě skončily Singapore Airlines a na třetím Asiana Airlines. Celoevropskou kategorii vyhrála společnost Swiss, loni to byla Lufthansa. Nejlepší světovou nízkonákladovou společností se stala Air Asia, druhý byl Air Berlin a třetí easyJet.

U ČSA cestující ocenili především nabídku služeb včetně cateringu, ale také pohodlí v letadlech. Dobré hodnocení obdržely služby, které společnost nabízí na letištích – jako je balení zavazadel, bezplatná přeprava vozem taxi na letiště, rychlý průchod letištěm pro cestující business třídy, internetové odbavení či vybavení letištních salónků.