Zjednodušený a cenově výhodný „Smart Connect“ nyní i z Prahy

Německá nízkonákladová letecká společnost Germanwings ohlásila rozšíření možnosti zjednodušeného přestupu pro pasažéry cestující z Prahy do Curychu a Berlína přes Kolín nad Rýnem/Bonn. Navazuje tak na představení nového servisu „Smart Connect“, který byl v srpnu 2007 zaveden v rámci vybraných evropských destinací.

Smart Connect je realizace myšlenky zjednodušených přestupů v oblasti nízkonákladové přepravy, jaká zatím nemá na evropském trhu obdoby. Lety „Smart Connect“ z Prahy do Curychu a Berlína lze využít již od 28. října 2007, kdy vešel v platnost zimní letový řád Germanwings.

Lety „Smart Connect“ vyjdou levněji než kombinace dvou běžných letů a přitom výrazně zvyšují hodnotu letenky. Cestující sice stále musejí projít odbavení i na přestupovém letišti, ale mohou využít přednostních přepážek umístěných v bezprostřední blízkosti výdeje zavazadel.

Brzy bude možné využít lety Smart Connect také mezi Prahou a londýnským letištěm Stansted. Smart Connect operuje na vybraných trasách přes tři německé základny Germanwings – Kolín nad Rýnem/Bonn, Stuttgart a Berlín – Schönefeld. Pro „Smart Connect“ byly vybrány ty spoje, u kterých mají cestující minimálně 90 minut pro přestup na navazující let.