Zkrachovalé aerolinky Wind Jet: Kde požádat o vrácení peněz za letenky?

O krachu aerolinek WindJet vás pan Letenkář již informoval, nyní pro vás máme důležitou informaci, jak to vlastně je s refundací letenek.

Situace se má tak, že v současné době má zakoupené a zaplacené letenky v období až do konce října 2012 celkem na 300 000 osob. Aerolinky ukončily svůj provoz v sobotu 11. srpna 2012, a tak již není možné počítat s letem s touto společností.

Pokud jste si letenku koupili např. jako součást určitého zájezdu v cestovní agentuře či u prodejce letenek, obraťte se s žádostí o pomoc přímo na něj. V případě rezervace letenky přímo na stránkách aerolinek Wind Jet je situace podstatně komplikovanější. V podstatě je nutné zaslat žádost o odškodnění se všemi příslušnými doklady na adresu WindJet, Spa Baglio della Sementa SP 69/II, 95121 Step Marino (CT), Italy.

Vzhledem k obrovským finančním problémům společnosti WindJet je však pravděpodobné, že společnost nebude mít na vaši kompenzaci dostatek prostředků. Pokud na vaši žádost o odškodnění nebude reagovat, nezbude vám nic jiného, než o refundaci požádat prostřednictvím soudu přímo v Katánii. Je však otázkou, zdali vám refundovaná částka za to stojí…

Celé situace navíc hned využili konkurenční přepravci Alitalia, Meridiana a některé další, jež cestujícím na vnitrostátních linkách nabízejí náhradní letenky za doplatek ve výši pouhých 80 euro.