Germanwings bilancují své české působení a odhaluje budoucí plány

I po šesti letech svého působení na českém trhu německá letecká společnost Germanwings posiluje svou pozici a s dosavadními výsledky u nás je spokojena.

Letos společnost Germanwings přepravila na své lince z Prahy do Kolína n. R./Bonnu 102 000 cestujících, s tím 83,7procentní vytížeností svých letadel.

Jako nízkonákladová letecká společnost nabízí Germanwings více kvalitních služeb než ostatní, a to za velmi rozumnou cenu. Proto získává stále více obchodních cestujících, kteří dnes hledají levnější varianty cestování. Přitom ale Germanwings rostou, zahájily provoz na nových trasách a další plánují.

V příštím roce chystá Germanwings rozšíření flotily o 4 letouny na celkový počet 16 letadel a v letovém řádu pro zimní sezonu se objevilo 8 nových cílů – Manchester, Hamburk, Benátky, Salcburk, Klagenfurt, Fuerteventura, Gran Canaria a Tenerife.

V příští letní sezoně pak plánují přidat ještě další tři destinace – Kodaň, Madrid a Santorini – a plánují zvýšit počet přepravených pasažérů z 4,1 milionu na 4,4 milionu. Do roku 2011 hodlají také navýšit svůj podíl na kolínském letišti ze stávajících 38 na 50 procent.