Letenky Letiště Bratislava: levné a online letenky od Letiště Bratislava

Aktuální články a letenky Letiště Bratislava

ČSA rozšiřuje počet spojů z Bratislavy

Český národní letecký přepravce ČSA rozšiřuje v těchto dnech svoji nabídku letů z bratislavského letiště Milana Rastislava Štefánika. Nyní tak můžete využít přímých spojů z Bratislavy do Amsterdamu, Barcelony, Bruselu, Larnaky, Paříže či Říma.

Bratislavské letiště se loni propadlo do ztráty

Letiště M. R. Štefánika v Bratislavě vykázalo za loňský rok ztrátu ve výši 2,7 milionu eur, letos očekává další propad tržeb a nárůst ztráty na 4,38 milionu eur. V roce 2008 přitom mělo letiště zisk 800 tisíc eur. Zhoršení hospodářských výsledků je způsobeno poklesem počtu cestujících v důsledku hospodářské krize a problémy některých leteckých společností.

Pokles se v říjnu nevyhnul ani letišti v Bratislavě

Zhruba o čtvrtinu poklesl v říjnu meziročně počet cestujících letiště Bratislava. Navíc minulý týden nedopadla dobře jednání s nízkonákladovkou Wizz Air o zřízení základny na bratislavském letišti. I proto Wizz Air od 11. ledna 2010 zastaví lety z Bratislavy do Říma. Tento neúspěch přinesl po krachu SkyEurope další pochyby o využitelnosti nového terminálu, jehož první fáze má být hotova příští rok.

Letišti v Bratislavě o čtvrtinu ubylo cestujících

Bratislavské letiště M. R. Štefánika zaznamenalo za tři čtvrtletí letošního roku téměř čtvrtinový propad počtu cestujících. Branami letiště v tomto období prošlo 1,4 milionu cestujících, ve stejném období loni to bylo 1,82 milionu. Výsledky ovlivnil i krach nízkonákladové letecké společnosti SkyEurope Airlines, která měla v Bratislavě základnu.

Od 25. 11. nové spojení z Bratislavy do Paříže a další novinky v zimním letovém řádu

S krachem společnosti SkyEurope ubyl na bratislavském letišti spoj do Paříže. Ten se od 25. listopadu 2009 bude snažit nahradit nízkonákladovka Ryanair, která začne vypravovat celkem 4x týdně svá letadla do Beuvais, nedaleko Paříže. Počet linek z bratislavského letiště se tak zvýší na 17.

Dalšími změnami Ryanairu na bratislavském letišti, v rámci zimního letového řadu jsou

  • zrušení linky do britského East Midlands
  • rozšíření spojů na lince do Stockholmu na 4x týdně
  • pravidelné lety do Liverpoolu od 21. října
  • pravidelné lety do Bologně od 29. října
  • pravidelné lety na římské letiště Ciampino od 4. listopadu

Současnost a budoucnoust bratislavského letiště

Bratislavské letiště, které nabízí spojení hlavně s britskými, italskými a španělskými destinacemi, chce přilákat českou klientelu. Letiště Bratislava, jehož nejúspěšnější dopravci jsou společnosti Ryanair a SkyEurope, chce tak na jih Moravy zavést i autobusové linky.

O těchto aktuálních i budoucích plánech letiště Bratislava udělal deník E15 rozhovor s ředitelem divize obchodu a marketingu Radkem Zábranským. Přečtěte si celý rozhovor na E15.