Letiště Bergen Flesland (BGO)

Letiště Bergen Flesland se nachází asi 20 km jihozápadně od centra Bergenu. Letiště bylo postaveno v roce 1955 z dotací NATO. Od samotného počátku slouží jako letiště civilní i vojenské. Zároveň poskytuje odletovou plochu pro helikoptéry mířící na ropné plošiny. Ročně přepraví 5 milionů a 200 tisíc cestujících a okolo 230 tisíc pracovníků ropných plošin.

Doprava z a na letiště Bergen Flesland

Letiště je přístupné autem, autobusem, vlakem nebo lodí. Autem pojedete po hlavni silnici 580/E39, od Bergenu k Flesland. Cesta trvá kolem 30 minut. Z centra Bergenu jezdí na letiště kyvadlová autobusová doprava, ve všední dny jezdí každých 15 minut, cesta trvá kolem 30 minut. Z měst Austevoll, Sunnhordaland, Stord-Haugesund a Stavanger se dopravíte po moři do zálivu Flesland, na letiště můžete dále cestovat pravidelnými autobusovými linkami.

Služby na letišti Bergen Flesland

Letiště nabízí služby bankovní a směnárenské. Čas na letišti si můžete zkrátit a zpříjemnit nákupem v některém z místních obchodů. Naleznete zde širokou škálu zboží – dárkové zboží, oblečení, potraviny, knihy, noviny, časopisy a další. Některé z obchodů jsou bezcelní.

Pokud máte ve svém notebooku nainstalovanou LAN kartu, můžete v prostorách letiště využít připojení k internetu.

Před letištní halou se nachází stanoviště taxi služby. Cesta do centra Bergenu trvá mezi 20 a 30 minutami a stojí 250 až 300 norských korun.

Letiště nabízí 3500 parkovacích míst, necelá polovina se nachází před terminály, ostatní jsou ve vzdálenějších prostorách areálu letiště.

Kde se ubytovat

V prostorách letiště Bergen se nachází čtyřhvězdičkový Clarigon Hotel: Hotel je vybaven pro klienty cestující za obchodem, mimo jiné nabízí konferenční místnost s kapacitou 650 míst. V samotném Bergenu naleznete dalších možností ubytování.

Kde se na letišti Bergen Flesland najíst

V přízemí letištní haly můžete navštívit kavárnu Lille Bergen. Snídani, oběd či večeři vám nabídne Hansatorget Cafè nebo využijete služeb restaurace Hansatorget. Další možnosti občerstvení naleznete v prostorách po průchodu bezpečnostní kontrolou a odbavením.

Oficiální stránky letiště Bergen Flesland

Oficiální stránky letiště Bergen Flesland naleznete na http://www.avinor.no/en/airport/bergen