Letiště Bratislava M. R. Štefánika (BTS)

Letiště M. R. Štefánika je vstupní branou do hlavního města Bratislavy a celé Slovenské republiky. Nachází se na severozápadě města Bratislava.

Historie letecké dopravy v Bratislavě sahá do roku 1923, kdy byla ve Vajnorech zahájena první pravidelná linka mezi Bratislavou a Prahou pouze s jedním cestujícím na palubě letadla. Po skončení druhé světové války byla letecká doprava ve Vajnorech obnovena a v průběhu čtyřicátých a padesátých let se započalo se stavbou nového letiště v Ivanke při Dunaji.

Doprava z a na letiště M. R. Štefánika

Autem z Bratislavy na letiště dojedete po E58, z které sjedete na tzv. Ivančickou cestu. Na letiště zajíždí z centra Bratislavy linky městské autobusové dopravy číslo 61, N61 a 96. Na letiště se můžete dopravit z centra města i pronajatým automobilem nebo taxi službou.

Služby na letišti M. R. Štefánika

Letiště nabízí krátkodobé i dlouhodobé parkování. Parkování je možné platit hotově nebo kartou.
Služby letiště zahrnují informační a kulturní centrum, telefonické poštovní, bankovní a směnárenské služby. Dále zde naleznete úschovnu zavazadel, místnost pro matky s dětmi, služby pro cestující se zdravotním postižením a zdravotní pomoc.

Terminál A nabízí dva salonky pro obchodní cestující. Dále poskytuje prostory pro konání obchodních jednání, konferencí.

U terminálu A naleznete několik stánku s tiskovinami.

Čekání na letišti si můžete zpříjemnit i nákupem v některém z obchodů. Obchody nabízí široký sortiment drobného dárkového zboží, nápojů, cigaret, cukrovinek a jiného zboží.

Kde se na letišti M. R. Štefánika najíst

U terminálu A se můžete občerstvit v restauraci nebo některé z kaváren a barů. Zařízení poskytují široký sortiment pokrmů a nápojů. U terminálu B se můžete občerstvit v kavárně.

Oficiální stránky letiště Bratislava

Oficiální stránky letiště Bratislava naleznete na http://www.airportbratislava.sk/