Letiště Glasgow (GLA)

Letiště Glasgow (GLA) je nejrušnějším ze tří skotských mezinárodních letišť. Ročně přepraví přes 8,5 milionů cestujících do asi 90 destinací

Je umístěno 13 km (8 mil západně od centra Glasgow. Do centra je velice dobré silniční i vlakové spojení. Letiště se nachází severně od dálnice M8. Přímé vlaky z nedalekého nádraží Paisley Gilmour Street míří do centra Glasgow, Ayr a Clyde Coast. Na vlakové nádraží se dopravíte pravidelnými autobusovými linkami.
Oba terminály mezinárodního letiště v Glasgow nabízí cestujícím množství kvalitních restaurací, kaváren a barů, obchodů s dárkovým zbožím, obchodní centrum v bezcelní zóně s výrobky předních světových značek a také informační centra. Letiště zajišťuje nadstandardní služby finanční a bankovní, včetně komunikačních vymožeností jako jsou telefony umožňující zasílání e-mailů a faxů. Jsou zde také pokryty potřeby pro rodiny s dětmi a osoby s postižením. Letiště je chráněno vynikajícími bezpečnostními opatřeními.

V posledních letech došlo k rozvoji letiště díky nárůstu nízkonákladových letů do evropských destinací a tím i zvýšení počtu odbavených cestujících.

Internetový průvodce glasgowského letiště obsahuje kromě jiného kompletní seznam letištních hotelů. Využijte jejich nabídky slev a možnosti včasné rezervace. Speciální služby zahrnují letištní půjčovnu aut, parkování na letišti a leteckou přepravu na glasgowské letiště a zpět.