Letiště Košice Barca (KSC)

Letiště se nachází 6km jižně od centra města, je umístěné mezi městskými částmi Košice-Barca a Košice-Pereš.

Letiště Košice se začalo stavět v roce 1950 v prostorách za městskou částí Barca a otevřeno bylo v roce 1951. V roce 1955 byla zprovozněna první přímá letecká linka na trase Praha-Košice-Praha. V devadesátých letech prošlo letiště mnohými rekonstrukcemi a modernizací, mimo jiné byly rozšířeny nedostatečně kapacitní prostory.

Doprava z a na letiště Košice

Letiště je položené pouhé dva kilometry od komunikace spojující Košice a Pereš E58. Autem na letiště dojedete z Košic po komunikaci E71 nebo E58. Z Prešova se na letiště dopravíte po E50 za 30 minut, od maďarských hranic je letiště vzdáleno 20 minut cesty autem.

Do Košic se také dostanete veřejnou dopravou – vlakem nebo autobusem. Na letiště můžete dále z centra pokračovat autobusovou linkou číslo 23 městského integrovaného systému.

Pro dopravu na letiště lze z centra Košic využít také taxi služby nebo půjčovny aut.

Služby na letišti Košice

Letiště zajišťuje možnost parkování. Dlouhodobé parkování je dobré objednat předem telefonicky. Parkoviště jsou placená.

Pro VIP cestující je v odletové hale zřízen salonek poskytující služby nejvyšších kvalit – služby stravovací, kabelovou televizi, připojení k internetu na třech PC terminálech nebo volné WiFi připojení. Služby jsou bezplatné, poskytované na základě letenky vyšší cestovní třídy.

Celé letiště je bezbariérové.

Kde se na letišti Košice najíst

Ve veřejných prostorách letiště je umístěna restaurace skýtající širokou nabídku teplých jídel a nápojů. Doplňkovou službou je prodej denního tisku. Dále se zde můžete občerstvit v Terminal Cafe. Cestující, kteří prošli bezpečnostní kontrolou si mohou posedět v DollyBaru nebo si zakoupit drobné dárkové zboží, nealkoholické i alkoholické nápoje, cigarety a sladkosti v AirportDollyShop. Obchod nabízí široký sortiment jednotlivých druhů zboží.

Ubytování na letišti Košice

Ubytování je možné rezervovat v některém z mnoha hotelů města Košice. Hotely jsou dvou až čtyř hvězdičkové.

Oficiální stránky letiště

Oficiální stránky letiště naleznete na http://www.airportkosice.sk/