Letiště Milán Malpensa (MXP)

Milánské letiště Malpensa (MXP) je milánským největším letištěm, přepravujícím každoročně mezi severní oblastí Itálie – Lombardiž a 200 destinacemi po celém světě 20 milionů cestujících.

Nachází se 48 km (30 mil) severozápadně od Milána. Do centra Milána se můžete dopravit mnoha způsoby; autem, vlakem nebo autobusem. Nabízí se pravidelné autobusové a vlakové spoje Malpensa Extress, stejně jako velké množství taxi služeb a půjčoven aut. Vlaková souprava vyjíždí do Milána každých 20 minut, cesta trvá 40 minut.

Milánské mezinárodní letiště má dva rozlehlé terminály – terminál 1 má dva satelity pro vnitrostátní a Evropské lety a na terminálu 2 operují nízkonákladové společnosti. Oba terminály nabízí cestujícím výborné služby: banky, informace, lékařskou pomoc, služby směnárenské, finanční a komunikační. Dále zajišťují potřeby pro osoby s postižením a rodinám s malými dětmi. Milánské letiště je pozoruhodné pro své kvalitní bezcelní obchody, obchody s potravinami a módou, dárky, novinové stánky, kavárny, restaurace a bary. Další plánované rozšíření má služby ještě zkvalitnit. Oba terminály mají nadstandardní parkovací možnosti, parkovací místa jsou dostupná pravidelnou kyvadlovou autobusovou dopravou. Můžete využít také služeb půjčoven aut.

Internetový průvodce milánského letiště Malpensa obsahuje kromě jiného kompletní seznam letištních hotelů. Využijte jejich nabídky slev a možnosti včasné rezervace. Speciální služby zahrnují letištní půjčovnu aut, parkování na letišti a leteckou přepravu na milánské letiště Malpensa a zpět.