Letiště Oslo Gardermoen (OSL)

Oslo Gardermoen (OSL) je norským největším letištěm, ročně odbaví kolem 15 milionů cestujících. Nachází se 48 km (30 mil) severně od Oslo. Letiště nabízí dobré silniční a vlakové spojení, autobusy a expres vlaky jezdí každých 10 minut na hlavní nádraží v Oslo, cesta trvá asi 20 minut. Na zastávce letiště Oslo Gardermoen také zastavují všechny meziměstské vlaky na trati Skien-Oslo-Lillehammer-Trondheim. Autem se rychle dostanete na dálnici E6.

Gardermoen je jedno ze dvou letišť obsluhujících Oslo, v roce 1998 převzalo prvenství před letištěm Fornebu a dnes odbavuje každoročně tisíce vnitrostátních i mezinárodních letů.

Moderní terminál letiště v Oslo poskytuje cestujícím nadstandardní služby: kavárny, restaurace, obchody, a také novou službu umožňující vyzvednutí nákupů z bezcelních obchodů po návratu na letiště. Nabízí také služby bankovní, finanční, zdravotní a zajišťuje potřeby pro osoby s postižením.

Internetový průvodce letiště v Oslo obsahuje kromě jiného kompletní seznam letištních hotelů. Využijte jejich nabídky slev a možnosti včasné rezervace. Speciální služby zahrnují letištní půjčovnu aut, parkování na letišti a leteckou přepravu na letiště v Oslo a zpět.