Letiště Vídeň Schwechat (VIE)

Vídeňské letiště Schwechat (VIE) je největším rakouským letištěm, přepravujícím ročně 12 milionů cestujících do 135 destinací po celém světě.

Na letišti operují hlavní letecké společnosti i německé nízkonákladové společnosti. Je důležitým dopravním uzlem spojujícím západní a východní Evropu a sídlí zde i rakouská národní letecká společnost Austrian Airlines.

post_viden

Vídeňské letiště, dříve známo jako letiště Schwechat, je umístěno 16 km (10 mil) jihovýchodně od Vídně. Do centra Vídně se dopravíte po silnici nebo železnici. Vídeňské letiště je nejbližším k městu a každé půl hodiny vyjíždí z terminálu City Air vlaky společnosti CAT na hlavní vídeňské vlakové nádraží, cesta trvá pouze 16 minut. Dále můžete využít pravidelných autobusových linek nebo rychlého silničního spojení dálnicí A4.

V roce 2006 by mělo dojít k modernizaci služeb spolu s otevřením nového prostorného terminálu. V posledním desetiletí dosáhlo vídeňské letiště velkého rozvoje a zdvojnásobilo se množství odbavených cestujících.

Internetový průvodce vídeňského letiště Schwechat obsahuje kromě jiného kompletní seznam letištních hotelů. Využijte jejich nabídky slev a možnosti včasné rezervace. Speciální služby zahrnují letištní půjčovnu aut, parkování na letišti a leteckou přepravu na vídeňské letiště a zpět.