Lufhansa zakládá značku Lufhansa Italia

Lufhansa v Itálii vstoupí na trh s novou značkou „Lufthansa Italia„. Flotila šesti letadel propojí od února 2009 sever Itálie s evropskými metropolemi. Vlastní italské aerolinie s novou značkou Lufhansa založí začátkem příštího roku a zažádá o italskou licenci pro letecké přepravce (Air Operator Certificate).

Nová společnost Lufthanza Italia začne od 2. února 2009 létat do Barcelony a na pařížské letiště Charlese de Gaulla. Přímé spoje do Bruselu, Budapešti, Bukurešti a Madridu budou následovat o čtyři týdny později. Londýnské letiště Heathrow a Lisabon pak obohatí nabídku na konci března s nástupem letního letového řádu.

Lufthansa Italia na linky nasadí stroje Airbus A319, s kapacitou 138 sedadel v ekonomické a business třídě. Palubní menu obohatí speciality italské kuchyně, které bude servírovat italský palubní personál. Ve spolupráci se společností SEA, která provozuje letiště Malpensa, bude také náležitě upravena infrastruktura milánského letiště tak, aby cestujícím Lufthansy nabídlo více služeb a pohodlí.