Praha Ruzně: ceny občerstvení konečně klesají

Po mnoha letech velmi drahých nápojů na pražském ruzyňském letišti dochází k výraznému poklesu jejich cen. Týká se to zejména kávy a piva, jejichž ceny byly vyšroubovány vysoko nad sto korun a patřily k nejdražším v Evropě.

Cena kávy klesá o 20 až 30 procent, jedna třetinka piva se bude pohybovat v cenovém rozmezí 60 až 85 korun. Alespoň v síti restaurací, které nově patří italské společnosti Airest.

„Restaurace GigaBar v terminálu 2 již dnes nabízí polední menu za přijatelných 99 korun a coca-colu za 35 korun,“ uvedla včera Marta Guthová ze společnosti Letiště Praha, která Ruzyň spravuje.

Cenové změny jsou výsledkem toho, že zmíněná italská společnost odkoupila stoprocentní podíl v dosavadním provozovateli společnosti Fast Food Servis. Nákup vyšel Italy zhruba na 350 milionů korun. Nový majitel převzal 19 restaurací a kromě úpravy cen přikročil i k jejich rekonstrukci. Výsledkem má být široká škála klasických i bufetových restaurací, kaváren a rychlého občerstvení. Tento proces by měl být dokončen na jaře příštího roku.

Cílem je srovnat ceny na úroveň okolní konkurence, to je letišť ve Vídni a Mnichově. S nižšími cenami přišly již dříve sítě rychlého stravování KFC a McDonald’s. Kroky ze strany společnosti Aires jsou však důležitější, protože Italům patří zhruba 60 procent všech restauračních ploch na Ruzyni.

Současné typy restaurací na ruzyňském letišti

$ – v restauracích označených tímto symbolem je garantována nabídka
ze tří menu v ceně do sta korun. Například KFC, McDonald’s, Restaurant
Letiště Praha

$$ – o třídu vyšší třída restaurací, kde si lze vybrat
ze tří menu do ceny 200 korun. Například Coffee Heaven, Starbucks, Pilsner
Urquell Restaurant

$$$ – nejdražší skupina restaurací, která nabízí občerstvení za cenu vyšší
než 200 korun. Například Steak House, Porto Café, Sushi bar